Турнирите требаше да се играат во 2021 година, но ќе се одржат во 2023 година, за играчи до 20 години во Индонезија и за играчи до 17 години во Перу, како што беше планирано.

ОРГАНИЗАЦИЈА НЕВОЗМОЖНА ПОРАДИ КОРОНА: ФИФА го откажа Светското првенство за фудбалери до 17 и 20 години!

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) денеска го откажа Светското првенство за фудбалери на возраст под 17 години и Светското...

Рејхан Бајрами / 24 декември, 2020 21:56

Тој комплетираше фантастичен хет-трик на индивидуални признанија

Модриќ најдобар фудбалер на светот според ФИФА

Лука Модриќ е добитник на наградата за најдобар фудбалер во светот според ФИФА. Играчот на Реал Мадрид и хрватската репрезентација...

Данаил Михајловски / 24 септември, 2018 22:46