Оваа вест беше соопштена од министерот за економија на Грција Антонис Георгиадис, кој беше цитиран од водечката германска деловна публикација „Ханделсблат“.

И Грција го сака Фолксваген откако инвестицијата беше повлечена од Турција!

И Грција покажа интерес за изградба на фабриката за автомобили од германската компанија „Фолксваген“, откако беше повлечена...

Македонка Димкин / 1 ноември, 2019 23:56

Незадоволството го изразија пред Вишиот покраински суд во Брауншвајг .

Нов скандал за „Фолксваген“: Илјадници луѓе го тужат автомобилскиот гигант поради измама

Стотици илјади незадоволни купувачи на автомобили покренаа судски процес поради измамата со издувни гасови од германскиот...

Катерина Крстиќ / 1 октомври, 2019 21:50

Новата фабрика од Фолксваген би требало да има капацитет од 300.000 автомобили годишно.

ЗАЕВ И ВУЧИЌ ОСТАНАА ИСВИСЕНИ ОД МЕРКЕЛ: “FOLKSVAGEN” ПОБЕГНА ВО ТУРЦИЈА!

Германскиот производител на автомобили Folksvagen, одлучи да ја гради новата фабрика во Турција, пренесува порталот Automotive News...

Рејхан Бајрами / 12 јули, 2019 18:11

Од Фолксваген изјавија дека до 2022 во Источна Европа ќе изгради фабрика на 400.000 квадратни метри каде ќе произведуваат автомобили од марката Фолксваген.

ЕКСКЛУЗИВНО : Вучиќ ги започна преговорите со ФОЛКСВАГЕН -Македонија дефинитивно извиси !

Српска делегација на чело со претседателот Александар Вучиќ, денеска во Германија ги започна преговорите со компанијата...

Сара Фемина / 20 март, 2019 17:05