Шумахер веќе 7 години е со лоша здравствена состојба, а медиумите многу малку знаат за него.

Конечно позната причината за лошата здравствена состојба на Шумахер!

Шокантна вест дрнеска објавија светските медиуми за некогашниот број еден возач на Формула 1 Михаел Шумахер,. Имено како...

Катерина Крстиќ / 19 септември, 2020 11:25

Уште од денот на несреќата, семејството ја крие состојбата на Шумахер, далеку од очите на јавноста, но сепак Тод е еден од ретките луѓе што сопругата на Шумахер, Корина дозволува да се приближи на нејзиниот сопруг. 

Конечно добра вест за состојбата на Михаел Шумахер

Добри вести пристигнаа за фановите на некогашниот број еден возач на Формула 1 Михаил Шумахер. Убавата вест денеска ја соопшти...

Катерина Крстиќ / 14 септември, 2020 22:39

Доколку двете трки во Австрија се одржат без никакви проблеми, тогаш сезоната ќе може да продолжи во Унгарија.

Формула 1 доби датум за старт на сезоната во Австрија!

Миниестерството за здравство на Австрија денеска даде дозвола за одржување на две трки во Формула 1 шампионатот во земјата...

Владо Марин / 30 мај, 2020 22:38

Интересно е што Еклстон веќе има пет внуци, а ќе наполни 90 години во октомври.

Поранешниот сопственик на ФОРМУЛА 1, Берни Еклстоун ќе постане татко на 90 години!

Поранешниот сопственик на Формула 1 Берни Еклстоун (89) по четврти пат треба да стане татко со својата сопруга Фабијан Флоси...

Перо Милчин / 4 април, 2020 16:50

Организаторите би се соочиле со проблеми поради опасност од коронавирусот заканувајќи се дека ќе ги откажат трките.

ХАМИЛТОН НОСИ МАСКА: Светскиот првак озбилно го свати КОРНА ВИРУСОТ(фото)

Новата сезона во Формула 1 започнува на 15 март со тркачка патека во Мелбурн. Организаторите би се соочиле со проблеми поради...

Сара Фемина / 9 март, 2020 13:05

Шумахер пред шест години доживеа несреќа за време на скијање на Алпите од која се здоби со тешки повреди на главата поради што и долг период беше во коматозна состојба. Неговиот денешен лик е енигма за светската јавност, освен за членовите на семејството.

ЛОШИ ВЕСТИ ЗА ШУМАХЕР: Повеќе не е во кома, но не е како порано

Никола Ачијари, светски познатиот неврохирург од Италија, денеска ја шокираше јавноста откако изјави дека поранешниот шампион...

Катерина Крстиќ / 21 јануари, 2020 17:23

Хамилтон е британски возач во Формула 1, и успеа да го заземе врвот на листата најдобри спортисти организирано од полската новинарска агенција.

Луис Хамилтон прогласен за најдобар спортист во Европа

34- годишниот Луис Хамилтон ја доби титулата најдобар спортист во Европа во традиционалниот 62. по ред избор на новинарските...

Катерина Крстиќ / 26 декември, 2019 14:53

Имено по сите гласини кои излегоа во јавноста дека всушност Менаш на Шумахер испробал експериментална терапија, тој реши за првпат да се огласи во јавноста во врска со медиумските натписи за неговата работа.

Не сум магионичар и не правам чуда- по низа гласини се огласи докторот на Шумахер

Откако шампионот број еден во Формула1, пред неколку недели беше на терапија со матичнни клетки во болницата во Париз, конечно...

Катерина Крстиќ / 1 октомври, 2019 10:23