Пандемијата на коронавирусот ги затекна сите држави и сите градови во светот речиси неподготвени.

ШИЛЕГОВ: СИТЕ СМЕ ОД ИСТА СТРАНА ВО БОРБАТА СО ПАНДЕМИЈАТА ОД КОРОНАВИРУСОТ

Градоначалникот Шилегов вчера учествуваше на Првата годишна конференција што ја организира Министерството за финансии...

Рејхан Бајрами / 8 септември, 2021 18:17

Премиерот Заев ги повика присутните претставници на компании од Обединетото Кралство да инвестираат во земјите од Западен Балкан кои нудат добри можности за нови инвестиции.

НОВА МОДА: ЗАЕВ НА ФОРУМ РАМО ДО РАМО СО ЕДИ РАМА, НА КОЈ МУ БЛЕСКАА БЕЛИТЕ ПАТИКИ!

Премиерот Зоран Заев учествуваше на Форумот „Инвестициски можности во брзорастечкиот регион“ во Лондон, кој беше во организација...

Перо Милчин / 18 јуни, 2019 18:34

Посочи дека тоа што се случува во нашата земја е нешто коешто е логичен пресек на двегодишното владеење на Владата предводена од Социјалдемократскиот сојуз, кадешто ги видовме слабостите и фала богу имавме избори кадешто граѓаните буквално испратија порака дека некои работи треба да се менуваат, а тоа се слабите карики на извршната власт.

Заев конечно откри кога ќе „заигра“ метлата во Владата

 Во јуни месец и тоа првата половина на јуни имам намера да излезам со конкретните решенија за промени и тоа во Владата, во...

Весна Петровска / 20 мај, 2019 19:20

Ивица Дачиќ во една будванска сала во придружба на еден бенд ја запеа легендарната песна „Милјачка“ од Харис Џиновиќ.

Дачиќ ја запали Будва: Ивица им приреди вистинска журка на делегатите на форумот

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ познат како некој кој на различни служебни случувања често знае да фати микрофон...

Весна Петровска / 8 мај, 2019 14:05

Со учество на околу 100 компании, институции и организации од Македонија, Србија и Канада во Белград се одржа меѓународниот бизнис форум „Македонија 2025“

Во Белград бизнис форум „Македонија 2025“

Со учество на околу 100 компании, институции и организации од Македонија, Србија и Канада во Белград се одржа меѓународниот...

admin@magazin / 23 јуни, 2018 14:50