Францускиот претседател сега е во самоизолација од каде што ќе продолжи да ги извршува своите должности, објавија од неговиот кабинет.

Емануел Макрон е позитивен на ковид-19

Претседателот на Франција Емануел Макрон е инфициран со корона вирусот, пренесуваат медиумите од оваа земја! Францускиот...

Рејхан Бајрами / 17 декември, 2020 11:05

Угостителските објекти остануваат затворени до 20 јануари.

Франција започна да ги релаксира мерките против корона: Луѓето веднаш отрчаа кај фризерите и купија подароци

Денес се формираа редици пред некои трговски центри во Франција, а граѓаните побрзаа да купат подароци и новогодишни украси...

Рејхан Бајрами / 29 ноември, 2020 18:40

Тој на Фејсбук додаде дека побарал од владата да даде предлози за враќање на јавната доверба во полицијата и борба против сите форми на дискриминација, пренесува Ројтерс.

МАКРОН ПОРАЧА: Сликите на афроамериканецот претепан од полицијата во Париз се срамота за Франција

Францускиот претседател Емануел Макрон вчера оцени дека сликите на Афроамериканецот, кој беше претепан од полицијата во...

Мирко Бачиќ / 28 ноември, 2020 13:28

Францускиот претседател Емануел Макрон во вторник ќе и се обрати на нацијата во врска со состојбата со вирусот.

Франција ја менува тактиката против вирусот корона: Почнува да ги ублажува ограничувањата

Во следните недели, Франција ќе започне да ги олеснува ограничувачките мерки воведени поради вирусот корона во три фази,...

Рејхан Бајрами / 22 ноември, 2020 13:49

Овој нов карантин ќе стапи на сила овој петок до 1 декември, минимум.

Емануел Макрон најави карантин за Франција од петок

Францускиот претседател Емануел Макрон прогласи каратин од петок што ќе трае најмалку до 1 декември! Овој нов карантин ќе...

Рејхан Бајрами / 29 октомври, 2020 8:22

Црна бројка во Франција!

Франција првпат со над 50.000 случаи: Три дена по ред бројките на новозаразени во светот се рекордни

Светската здравствена организација (СЗО) објави дека во саботата е соборен новиот рекорд во светот кога станува збор за бројот...

Владо Марин / 25 октомври, 2020 21:06

Поранешниот претседател реагираше веднаш на Фејсбук, посочувајќи дека е шокиран од новото обвинение.

САРКОЗИ ОФИЦИЈАЛНО ОБВИНЕТ ЗА КРИМИНАЛ: Либијците ја финансирале неговата претседателска кампања, тој негира сè

Поранешниот шеф на француската држава Никола Саркози е обвинет за „злосторничко здружување“ како дел од истрагата за сомневањата...

Рејхан Бајрами / 16 октомври, 2020 20:29

Доколку останете без идеи за стајлинг, секогаш внимавајте на комбинациите на Брижит Макрон. Никогаш не греши.

Брижит Макрон знае како да ги воодушеви модните критичари: Во овој стајлинг секоја жена изгледа барем 5 кг послаба(ФОТО)

Првата дама на Франција, Брижит Макрон и нејзиниот сопруг Емануел го посетија центарот за лица со попреченост и по тој повод...

admin@magazin / 7 октомври, 2020 20:36