Ременски по распитот изјави дека ќе помогне за целосно расчистување на случајот и ќе соработува со обвинителството.

Ременски: Не чуствувам вина за Рекет и нема да поднесам оставка

Откако помина еден час на распит во Кривичниот суд за случајот Рекет осомничената пратеничка Фросина Ременски за новинарите...

Катерина Крстиќ / 10 октомври, 2019 11:35

Пратеничката Ременски како личен имот, во анкетниот лист пријавила земјиште (470 м2) и куќа (90 м2) во Крива Паланка, кој како што навела ги добила како подарок.

Куќа од 300 м2 во Скопје, имоти и во Крива Паланка – еве каков имот поседува Ременски

Во анкетниот лист кој го Фросина Ременски го доставила до Државната комисија за спречување корупција кога станала пратеник, како...

Катерина Крстиќ / 10:48

Пандов и овој пат објави статус на својот Фејсбук профил но овој пат посветен на пратеничката Фросина Ременски 

“Ременски дај си оставка, за твојава работа ќе лежиш 3 до 10 години затвор”

Александар Пандов поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и член на Извршниот комитет на партијата, а сега истакнат аналитичар,...

Катерина Крстиќ / 10:23

Вчера Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупциј соопшти дека правното лице се сомничи дека сторило кривично дело „измама“ по член 247 став 8 во врска со став 4, врска со став 1 од Кривичниот законик.

Фросина Ременски ќе остане без пасошот- не смее да го напушта ниту домот

Обвинителката Вилма Рускоска вчера вечер изјави дека за пратеничката Фросина Ременски се преземени мерки на претпазливост....

Катерина Крстиќ / 10:14

Неофицијално, станува збор за осомничената Јасна Мандиќ, која, заедно со Миле Јовановски, се сопственици на телевизијата „1ТВ“. Првоосомничен е Боки 13, кој е во притвор од 15 јули за случајот „Рекет“.

Истрагата за Рекет се проширува на уште четири лица-осомничен и таткото на Боки 13, се бара притвор за Мандиќ

Покрај пратеничката Фросина Ташевска Ременски, осомничени во новата истрага на Обвинителството за организиран криминал...

Катерина Крстиќ / 9 октомври, 2019 16:02

Според, официјалното соопштение од обвинителството, осомниченото лице како функционер, одело на состаноци со првоосомничениот Бојан Јовановски.

ПОТВРДЕНО: Фросина Ременски е осомничениот функционер во „Рекет“

Пратеничката Фросина Ременски е осомничениот фунцкционер во аферата „Рекет“, потврди Плусинфо од извори во истрагата. Фросина...

Катерина Крстиќ / 15:50

Мојата битка за слобода, правда, одговорност и еднаквост не започна со политичките или партиските функции, ниту пак ќе заврши без нив !

Ременски се огласи по вчерашната “метла”- еве што напиша за Заев и Шеќеринска

Пратеничката Фросина Ременски вчера беше разрешена од својата функција како пратеник во Собранието на РМ, по одржаната седница...

Катерина Крстиќ / 27 мај, 2019 12:11

Од ВМРО велат дека сопругот на Фросина Ременски беше незаконски унапреден за седум скали нагоре само заради нејзиниот и неговиот политички ангажман.

ВМРО: Оставката на Павле Богоевски е манипулација на власта

Дали сопругот на Фросина Ременски е креаторот на фалсификуваните службени белешки со кои се вршеше политички прогон и со...

Катерина Крстиќ / 23 мај, 2019 23:50