Македонија нема амбасадор во Вашингтон повеќе од три години, откако измина мандатот на последниот амбасадор Васко Наумовски.

Фрчкоски избран за нов амбасадор на Македонија во САД

Поранешниот министер за внатрешни и за надворешни работи Љубомир Фрчковски е избор на Владата за иден амбасадор на Македонија...

Сара Фемина / 10 февруари, 2021 18:55

Професорот вели дека ветингот како што е замислен, со фокус на имотот ќе биде големо разочаување.

Според Фрчковски ветингот како што власта го има замислено ќе биде големо ФИЈАСКО

Професорот Љубомир Фрчковски во вечерашното гостување на ТВ 24, рече дека смената на 20 корумпирани судии ќе донесе резултат...

Рејхан Бајрами / 20 декември, 2019 0:10

Андов пишува и за атентатот врз Глигоров кога отишол да го посети претседателот во болница.

ФРЧКОВСКИ: Андов е ШУШУМИГА и политичар без интегритет- Ќе биде ли зaбpaнeтa книгата „До aтeнтaтoт и по него“?

Денеска во Основниот суд Скопје-2 треба да продолжи судското рочиште за тужбата за клевета против поранешниот претседател...

Сара Фемина / 1 октомври, 2019 13:51

Сето ова ми личи на гладијаторска арена во модерни услови...

ВАНКОВСКА: Фрчкоска како Фрчкоски… И што е тука за чудење? Очекувавте нешто друго?

Професорката Билјана Ванковска на социјалните мрежи напиша статус во која вели дека не и е јасен овој феномен на медиумизација...

Рејхан Бајрами / 21 септември, 2019 20:40

Претпоставка на оваа десничарска фантазија е дека Македонецот е само Македонец ако се чувствува постојано загрозен и соодветно и постојано писка дека нема да загине поради тоа.

ФРЧКОСКИ: Нека разберат клетите “Ш“, македонско име нема да загине“

Во паролите на омраза упатени кон другите, Албанците, а во чест и по повод радоста за успехот на ракометниот клуб „Вардар“,...

Рејхан Бајрами / 6 јуни, 2019 14:23

Економска некоординираност на владата

Фрчковски: Операцијата “МЕТЛА” се однесува на државната администрација, таму има непотизам„„

Аналитичарот Љубомир Фрчковски за „Гласот на Америка“ изјави дека бизнис секторот е незадоволен како се одвива координацијата...

Стефан Каневче / 12 мај, 2019 12:41

На социјалните мрежи се појавија пост бомби во кои се слуша како Фрчковски се договара со Алберт Муслиу за замачкување на лустрација на Фрчковски.

Дали Фрчко и Алберт Муслиу лажирале лустрација?!

На социјалните мрежи се појавија пост бомби во кои се слуша како Фрчковски се договара со Алберт Муслиу за замачкување на...

Сара Фемина / 18 април, 2019 21:01