Од МНР не одговориле во однос на името на кандидатот за амбасадор во САД, а Фрчковски пак изјавил дека нема коментар на оваа тема!

Фрчковски ќе биде нов амбасадор во САД?

Професорот Љубомир Фрчковски е најсериозен кандидат за амбасадор во САД, каде Владата со години нема назначено нов амбасадор,...

Перо Милчин / 22 јануари, 2021 20:14

Откако пројавил симптоми на коронавирусот, се подложил на тест кој дал позитивен резултат, а примен е во болнички услови со покачена температури, истрошеност и малаксаност.

Фрчкоски пренесен на интензивна клиника: Има корона се бори за живот?

Универзитетскиот професор Љубомир Фрчкоски е хоспитализиран на Клиниката на инфективни состојби и фебрилни состојби во...

Перо Милчин / 24 декември, 2020 9:03

Според Фрчкоски причината за критиките на експертите за законот е во очекувањата дека по победата на ВМРО-ДПМНЕ тие би добиле нешто од новата власт.

НЕВИДЕН СТИЛ: За Фрчкоски експертите кои го критикуваат законот за ЈО се “ДРОЉИ” И “ТЕТКИ“(ВИДЕО)

Екс министерот за внатрешни и надворешни работи и кандидат за претседател на Македонија од СДСМ Љубомир Фрчковски со низа...

Перо Милчин / 16 февруари, 2020 9:36

А колку што ми е познато, ниту ФФМ нема никави сознанија за организирање на ваков Мундијал кај нас, изјави Фрчкоски.

Јон Фрчкоски: Не сме добиле никакво навестување дека Мундијалот на непризнаени држави ќе се игра во Скопје

Јон Фрчкоски, кој e директор во секторот за правни и општи работи во АД за Стопанисување со станбен и деловен простор, во изјава...

Рејхан Бајрами / 1 февруари, 2020 17:27

Владата треба се што не направиле досега да го направат до октомври. Сета таа патетика по Самиот на ЕУ да ја претворат во реална политика.

ФРЧКОСКИ: “Жртвата Заев треба да ја остави во Брисел и да се врати во Македонија како ЛАВ”

Професорот Љубомир Фрчоски во вечерашното гостување во „24Анализа“ на 24Вести ТВ рече дека притисок од опозицијата ќе има...

Сара Фемина / 18 октомври, 2019 23:08

Чудно е премиер, кој не е ни обнинител, ни судија, да се координира со адвокатот на осомничената во “Рекет“

Милошоски: Заев призна, сега треба да каже во кое својство му реферирала Фрчкоска!

Денес премиерот Заев демантираше и рече дека се “лаги без опашки“ тврдењата на пратеникот Милошоски, кој вчера изјави дека...

Данаил Михајловски / 13 септември, 2019 14:28

Фрчкоски му се потсмева на колегата Тупанчевски, нарекувајќи го “шаолин мајсторот Тупанче“

Фрчкоски со потсмев кон проф. Тупанчевски и адвокатот Давидовиќ

Деновиве во правната фела се води дебата за законитоста или незаконитоста на притворските писма на Катица Јанева, која преку...

Данаил Михајловски / 10:35

Во тек е процесот за аплицирање за проектот. Ги повикуваме сите млади лица на возраст од 15 до 29 години да аплицираат и да ја добијат оваа картичка.

ФРЧКОСКИ: „За помалку од две години, невработеноста кај младите се намали за околу 10 отсто„

Потпретседателот на СДММ и син на професорот Љубомир Фрчковски, Јон Фрчковски, изјави дека младите се наш приоритет, а тоа...

Перо Милчин / 9 јуни, 2019 13:37