Станува збор за играчите на тимот Патрик Кутроне и Херман Пецела, како и тимскиот физиотерапевт Стефано Даинели.Со овабројот назаразени со Ковид 19 од редовите на Фиорентина порасна на четири.

БРОЈКАТА НА ЗАРАЗЕНИ ФУДБАЛЕРИ ПОСТОЈАНО РАСТЕ: Уште двајца од редовите на Фиорентина позитивни на коронавирус

Денеска преку соопштение екипата на Фиорентина потврди дека двајца фудбалери од тимот се заразени со коронавирусот. Станува...

Катерина Крстиќ / 14 март, 2020 15:41

Според извештаите на локалните медиуми, Joоел Кабонго, директорот Оле Палма и помошниот тренер Мартин Ретов, сè уште се во изолација.

ШОК: Прославен Дански фудбалер заразен со корона вирус – Легендарниот фудбалер во изолација

Поранешниот репрезентативец на Данска и легендарен фудбалер на Брондби, Томас Каленберг, е заразен со коронавирус, јавуваат...

admin@magazin / 5 март, 2020 19:13

Црвено-црните од таму испратија честитка за сите православни верници. Веќе од утре за фудбалерите на Вардар почнуваат и пријателските натпревари во турскиот туристички центар. Најпрво против сплитски Хајдук.

ФОТО: Вардарци од Анталија – „Бог се јави“

Фудбалерите на Вардар во овие моменти се во Анталија каде што се подготвуваат за вториот дел од сезоната. Црвено-црните од...

Весна Петровска / 19 јануари, 2020 14:18

Во нападот како последици од куршумите беа повредени фудбалери и возачот, кои веднаш беа пренесени во болница. Сцените се вознемирувачки а фудбалерите и возачот се во критична состојба.

Автобус на фудбалски прволигаш „изрешетан”- возачот и фудбалери во критична состојба

Автобус на фудбалскиот клуб Ифани Уба од Нигерија беше цел на напад од криминалци.  Последици од куршумите беа повредени...

Катерина Крстиќ / 30 ноември, 2019 12:19

Врањеш после полноќ ги дувнла свеќичките, и тогаш всушност и почнала вистинската журка. После Цеца, гостите ги забавувала Наѓа Голубовиќ, која одвреме-навреме микрофонот му го давала на славеникот. А тој не само што пеел, едно време и почнал да се соблекува.

На Цеца и „плесна“ 50 000 евра, па на крај и сам си запеа, И ТОА ГОЛ! Вака слави роденеден екс љубовникот на Карлеуша

Фудбалерот Огњен Врањеш го прослави 30 роденден во друштво на пријателите и соиграчите од АЕК, во еден престижен клуб во Атина....

Весна Петровска / 22 октомври, 2019 11:40

Силното невреме пропратено со торнадо го погоди Луксембург, делови од Холандија и Германија, каде во покраината Баден – Витербург од ударот на гром се повредени 15 фудбалери.

НЕСРЕЌА: Гром удри во фудбалери за време на тренинг – 15 повредени

Во близина на спортскиот центар Розенфелд – Хајлнгенцимер во Германија, повредени се 15 фудбалери од удар на гром. Како што...

Перо Милчин / 10 август, 2019 20:05