Еминентниот спортски сајт „Goal.com“ преку социјалните мрежи постави неколку фотографии од овој меч, изразувајќи го неверувањето дека 65-та селекција на ФИФА ранг-листата ја победи светската велесила Германија.

(ФОТО) Светските медиуми во шок по победата на Македонија над Германија!

Голема победа остварија македонските фудбалери во квалификациите за СП во Катар. Совладан е повеќекратниот светски и европски...

Перо Милчин / 1 април, 2021 7:00

Турнирите требаше да се играат во 2021 година, но ќе се одржат во 2023 година, за играчи до 20 години во Индонезија и за играчи до 17 години во Перу, како што беше планирано.

ОРГАНИЗАЦИЈА НЕВОЗМОЖНА ПОРАДИ КОРОНА: ФИФА го откажа Светското првенство за фудбалери до 17 и 20 години!

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) денеска го откажа Светското првенство за фудбалери на возраст под 17 години и Светското...

Рејхан Бајрами / 24 декември, 2020 21:56

И, наводно, тоа се случило затоа што четвртиот судија му соопштил на Пјер Веб, член на стручниот штаб на Башакшехир, дека тој е „црн“, па играчите на турскиот клуб револтирано го напуштија теренот.

СКАНДАЛ ВО ПАРИЗ: ПРЕКИНАТ НАТПРЕВАР НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ ПОРАДИ РАСИЗАМ: Судија навреди играч- Гостите го напуштија теренот!

Натпреварот од последното коло од групната фаза во Лигата на шампионите помеѓу ПСЖ и истанбулски Башакшехир беше прекинат...

Стојче Бушин / 8 декември, 2020 23:01

Поточно, со само 75.000 долари на сметката, но неговото богатство сепак е огромно во недвижнините.

МАРАДОНА УМРЕ СИРОМАШЕН: Богатството остана во недвижен имот, започнува БИТКАТА за наследство!

Диего Марадона почина скоро сиромашен со оглед на тоа колку пари заработил во животот. Поточно, со само 75.000 долари на сметката,...

Сара Фемина / 28 ноември, 2020 21:17

Диего Армандо Марадона, аргентинската фудбалска легенда и еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, почина денеска на 60 годишна возраст во Буенос Аирес!

ФУДБАЛОТ ВО ТАГА: Почина фудбалската легенда Диего Армандо Марадона

Диего Армандо Марадона, аргентинската фудбалска легенда и еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, почина денеска на...

Стојче Бушин / 25 ноември, 2020 19:49

Кога ќе ти се исполни детскиот сон, моментот мора да се овековечи.

Панчо од ДНК го истетовира македонското знаме и презимињата на нашите фудбалски репрезентативци (фото)

Владимир Блажев познат како Панчо од ДНК на своето тело го истетовира македонското знаме и имињата на нашите репрезентативци...

Сара Фемина / 15 ноември, 2020 19:46

Во 2017 години Елиф го доби дресот со број 21 и гордо го бранеше турскиот клуб „Фенербахче“.

ВАКА СЛАВИ ХЕРОЈОТ НА МАКЕДОНСКИ НАЧИН: Елиф Елмас на аеродром игра оро на песната “Каде и да одиш”

Ечеше песната “Каде и да одиш” во аеродромот во Тиблиси после победата на нашите фудбалери кои се пласираа во ЕП! Роден во...

Рејхан Бајрами / 14 ноември, 2020 11:12

Тој вели дека не верува дека ќе биде казнет за начинот на кој го коментираше телевизискиот пренос од победата против Грузија во Тбилиси, ниту пак дека имало политичка позадина во сето тоа.

Тони Стојановски: Говорот дојде сам од срцето, не сум член на ниту една партија

Тони Стојановски, коментаторот кој предизвика катарза во јавноста со својот говор на синоќешниот натпревар помеѓу Грузија...

Рејхан Бајрами / 10:29