Пожарникарите, кои користат и хеликоптери во напорите за гаснење на огнот, велат дека успеале да локализираат околу 20 отсто од пожарот.

(ВИДЕО)ВОНРЕДНА СОСТОЈБА НА ХАВАИ: Поради големиот пожар се евакуираат туристи и население!

Големиот пожар кој го зафати Хаваи, почнал вчера околу 10.30 часот по локално време, а ветрови со брзина до 20 километри на час...

Рејхан Бајрами / 13 јули, 2019 10:04

Министерство за транспорт во Хаваи објави дека загинале сите девет патници и членови на екипажот.

ТРАГЕДИЈА: Се сруши авион на Хаваи, загинаа сите патници и членови на екипажот!

Во авионска несреќа што се случи ноќеска на Хаваи, загинаа девет лица, јави „Фокс Њуз“. Како што јавуваат странските медиуми,...

Перо Милчин / 22 јуни, 2019 10:26