По пријавил возило,Мини купер чии сопственици се неговите деца, со вредност од 870 илјади денари (14,5 илјади евра). Како подарок на неговата сопруга Зорица добил стан од 46 квадратни метри со 7 квадрати подрум во Струмица вреден 900 илјади денари (15 илјади евра).

Нема вила на Халкидики: Ова е имотот кој премиерот го пријавил во анкетниот лист!

Денеска на веб сајтот на ДКСК беше објавен имотниот лист на премиерот Зоран Заев кој претспел неколку промени за три години.  По...

Катерина Крстиќ / 5 октомври, 2020 19:17

Грчката новинска агенција АНА-МПА повикувајќи се на информации од противпожарна служба објави дека не се во опасност населени места, а гори борова шума.

ГОРИ ВО ХАЛКИДИКИ: Голем шумски пожар беснее во Грција!

Во централниот дел на Ситонија, на вториот крак на Халкидики, попладнево изби шумски пожар, во кој интервенираат 23 пожарникари...

Перо Милчин / 8 септември, 2019 17:59

Според последните податоци загинале најмалку 7 лица, меѓу кои и две деца, а повредени се околу 120 лица.

СТРАШНО ВИДЕО: Снимка од ураганот на Халкидики!

Грчкиот полуостров Халкидики вчера беше погодено од страшно невреме со ветар кој дуваше дури 120 километри на час, кој спаѓа...

admin@magazin / 11 јули, 2019 17:46

Во борбата со огнот се ангажирани 14 противпожарни екипи и 24 пожарникари.

СТРАШНО: ХАЛКИДИКИ ВО ПЛАМЕН, ГОРИ ВТОРИОТ КРАК!

Сува трева и шума горат на вториот крак на Халкидики – Ситонија во Грција, а пожарот брзо се шири, објавија грчките медиуми. Вториот...

Перо Милчин / 15 јуни, 2019 16:11

Дуковски денеска достави извод од катастарот на Халкидики

(ФОТО)Погледнете го документот кој е доказ дали Чавков има вила, гулабарник или трло на Халкидики

Република го обезбеди документот што го доставил адвокатот на осудениот поранешен директор на Бирото за јавна безбедност...

admin@magazin / 23 април, 2019 12:06