Хан топката за добивање на преговори ја префрла на Европскиот Совет

Хан убеден дека Мицкоски нема да ги бојкотира изборите

Еврокомесарот Хан во интервју со дописничката на МИА од Брисел ги појаснува дилемите околу неговата изјава за почеток на...

Узунов Бобан / 10 април, 2019 14:13

Хан и Могерини сеуште не знаат дека референдумот во Македонија беше НЕУСПЕШЕН?!

Хан – Могерини: Собранието да продолжи со следните чекори

Во мирно и демократско гласање, мнозинство од оние што го оствариле правото на глас рекоа „да“ за Преспанскиот договор за...

Данаил Михајловски / 1 октомври, 2018 13:00

Во заклучокот се додава дека проценувањето на овој прогрес треба да донесе опипливи и одржливи резултати во овие области: судски реформи, обвиненија и пресуди за корупција и организиран криминал на високо

Хан: За идната Северна Македонија да влезе во ЕУ треба да се справи со корупцијата

Еврокомесарот Јоханес Хан по Советот на министри на ЕУ на кој е одреден условен датум за почеток на преговори со Македонија...

admin@magazin / 27 јуни, 2018 12:20

Кого не смее да повреди Димитров со неговите изјави . историски моменти за мојата држава

Министерот Димитров на средба со Хан

Брисел, 28 мај 2018. Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан на својот твитер профил порача дека ЕУ е охрабена од последната...

Македонка Димкин / 28 мај, 2018 13:41