Директорско разрешување

Вработени во Токсикологија алармираат за хаос, Демири нема да ја смени Илјази, туку Петровски

Наместо средување на хаосот на Токсикологија предизвикан од економската директорка Илјази, како што бараат докторите, министерот...

Калина Мартинска / 22 април, 2024 18:19

Од друга страна, министерот Филипче тврди дека термините на граѓаните можат да се поправат од матичниот лекар. Но не објасни зошто им стигнуваат погрешни пораки на лицата кои воопшто не се пријавиле за вакцинација.

Хаос во пунктовите за вакцинација, граѓаните добиваат погрешни смс пораки

Погрешни пораки адресирани од Мој термин и Вакцинација.мк добиваат десетици граѓани кои се повикуваат да се вакцинираат....

Рејхан Бајрами / 17 мај, 2021 5:06

Причина се големиот број наши државјани кои од вчера патуваат во Србија, каде викендов имаат закажани термини за вакцинирање, најмногу во Белград.

ХАОС НА ТАБАНОВЦЕ: Македонци бегаат во Србија да примат вакцини

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози, со умерен интензите на патните правцни...

admin@magazin / 27 март, 2021 8:55

Околу 90 хоспитализирани пациенти има во болницата во Прилеп. Во ноември и декември лани имаше 128 болни во сите четири Ковид одделенија во Прилеп.

ЈОВАНОСКИ: СОСТОЈБАТА СО КОВИД 19 ВО ПРИЛЕП Е АЛАРМАНТНА

Состојбата во општина Прилеп е крајно алармантна,  секојдневно бројот на хоспитализирани и позитивни се зголемува. Вчера...

Перо Милчин / 17 март, 2021 10:27

Полицијата денес објави дека повеќе од 3.600 лица биле казнети првиот ден за кршење на полицискиот час, кој трае од 21:00 до 4:30 часот наутро, а 25 лица се уапсени за насилство за време на забраната за движење, објави АП.

ХАОС ВО ХОЛАНДИЈА: Протести на првата ноќ на полицискиот час, демонстрантите го запалија објектот за тестирање на вирусот корона(ВИДЕО)

За време на младинскиот протест на првата ноќ на полицискиот час, демонстрантите запалија објект за тестирање на коронавирус...

Владо Марин / 24 јануари, 2021 14:41

Таа рече дека чекањата достигнале ниво што не е видено порано, бидејќи брзата помош е под невиден притисок поради бројните хоспитализации поради вирусот корона, кој го „турна“ здравствениот систем на работ.

СТРАШНО: ПАЦИЕНТИ ПО 9 ЧАСА ЧЕКААТ ВО АМБУЛАНТНИ ВОЗИЛА- Хаос во болниците во Лондон(ФОТО)

Пациентите чекаат до девет часа во брза помош за да влезат во болниците, предупреди денес шефот на Службата за итни случаи...

Рејхан Бајрами / 10 јануари, 2021 16:24

Од среда, Французите и граѓаните на Европската унија можат повторно да влезат во Франција од Велика Британија со негативен тест за вирусот корона, објави канцеларијата на францускиот премиер.

ХАОС НА ГРАНИЦА: Околу 10.000 камионџии чекаат да влезат од Велика Британија во Франција, се судрија со полицијата

Голем хаос се случи на границата меѓу Велика Британија и Франција која возачите со денови стојат заробени поради затворање...

Рејхан Бајрами / 23 декември, 2020 22:23