Харадинај се разочара од косовскиот премиер Албин Курти.

ХАРАДИНАЈ УДРИ ЖЕСТОКО ПО КУРТИ: Премиерот во Минхен го засрами Косово и САД

Поранешниот косовски премиер Рамуш Харадинај рече дека изјавата на косовскиот премиер Албин Курти дека договорите склучени...

Рејхан Бајрами / 16 февруари, 2020 11:17

Минатогодишниот буџет, рече Харадинај, може да се искористи до март, и ако новиот не биде усвоен, нема да има други правни инструменти за функционирање на привремени приштински институции од април.

Харадинај предупредува: Косово ќе пропадне на 1 април- Ако не се формира влада следи БАНКРОТ, пари има само до март

Ако не кој не успее да го донесе буџетот за 2020 година, Косово ќе банкротира, предупреди денеска премиерот во заминување Рамуш...

Сара Фемина / 10 јануари, 2020 20:56

Според официјалните податоци, кабинетот на косовскиот премиер потрошил вкупно 4.885.189 евра, од кои за ручеци се потрошени 672.223, додека за снабдување со храна и безалкохолни пијалаци се потрошени и повеќе од тоа – 688.224 евра.

ЖИВОТ НА ВИСОКА НОГА: Кабинетот на Харадинај потрошил 700.000 евра на ручеци!

Поранешниот косовски премиер Рамуш Харадинај и неговите блиски соработници во текот на двете години на власт потрошиле...

Сара Фемина / 17 октомври, 2019 21:48

Тој рече дека на листата на кандидати за пратеници за седмиот состав на Собранието на Косово има луѓе кои ќе ја зголемат вработеноста.

ОФИЦИЈАЛНО: Харадинај предложен за премиер на Косово!

Коалицијата на Алијансата за иднината на Косово и Социјалдемократската партија го именува Рамуш Харадинај за заеднички...

Перо Милчин / 8 септември, 2019 19:24

Како што пишува порталот Лајми.нет покрај Харадинај и неговиот брат Даут Харадинај исто така пукал на прославата.

ЛЕТААТ КУРШУМИ НАД ГЛАВА: Харадинај пукаше на прослава со калашњиков – испукани над илјада куршуми

Премиерот на Косово Рамуш Харадинај во месец јуни оваа година е виден на приватна забава во општија Дечани на која пука со...

Рејхан Бајрами / 12 август, 2019 19:54

Харадинај и Вучиќ во јавен дуел

Харадинај: Оставката не ја поднесов заради притисокот околу дијалогот со Белград

Косовскиот премиер во оставка Рамуш Харадинај, изјави дека оставката ја поднел заради повикот на Специјалното обвинителство...

Узунов Бобан / 27 јули, 2019 10:41

Даут Харадинај, помладиот брат на Рамуш Харадинај го притвори Австриската полиција, но беше пуштен веднаш после краток разговор, наведе Нитај.

НАЈНОВА ВЕСТ: Уапсен братот на косовскиот премиер, РАМУШ ХАРАДИНАЈ!

Братот на косовскиот премиер, Рамуш Харадинај, Даут Харадинај, уапсен е во Австрија, поради меѓународната потерница која...

Рејхан Бајрами / 18 јули, 2019 17:42