Од обвинителството, веднаш после вооржената престрелка излегле на терен и се преземаат сите мерки за расчистување на настанот.

ПУКАЊЕ ВО КОСОВО: Ранет внукот на Рамуш Харадинај, повреден и еден случаен минувач

Во Пеја во Косово со огнено оружје повредени се две лица, а сторителот на делото се дал во бегство. Како што пренесуваат косовските...

Владо Марин / 11 октомври, 2020 15:37

Хашкиот трибунал го ослободи Рамуш Харадинај, и покрај фактот што тој самиот призна дека извршил злосторства!

Ова е сопругата на Рамуш Харадинај што никогаш не сте ја виделе: Изгледа како милион долари(ФОТО)(ВИДЕО)

Рамуш Харадинај, поранешен водач на терористичката организација ОВК и поранешен премиер на Република Косово, беше ослободен...

admin@magazin / 7 октомври, 2020 21:34

Анита на социјалните мрежи негираше сè и објасни дека тие се среќни заедно веќе 17 години. 

СЕ ОГЛАСИ СОПРУГАТА НА РАМУШ ХАРАДИНАЈ: „ОВА Е СРАМНО И МНОГУ НИСКО„

Убавата новинарка Анита Мучај-Харадинај, која е и сопругата на Рамуш Харадинај, првпат реагираше после веста дека поранешниот...

admin@magazin / 21:09

Рамуш и Анита се во брак 17 години. Пред тоа, тој беше оженет со Швеѓанка со која има син од првиот брак. Тој има три деца, два сина и ќерка со новинарката Анита.

РАМУШ ХАРАДИНАЈ ЈА ПРЕТЕПА СОПРУГАТА АНИТА: Таа заврши во болница!

Aнита Муцај Харадинај, новинар на РТК и сопруга на Рамуш Харадинај, синоќа била примена во Ургентниот центар во Приштина откако...

Рејхан Бајрами / 20:16

Преку објава на својата страница на Фејсбук, Харадинај побара од Брисел да го олесни признавањето на Косово од петте членки на Унијата кои се уште не го сториле тоа, како и да го исполни ветувањето за визна либерализација за косовските граѓани.

Харадинај: ЕУ да покаже иста посветеност и сериозност кон Косово, како што тоа го прават САД

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК) Рамуш Харадинај очекува од Европската унија да покаже „иста посветеност...

Катерина Крстиќ / 7 септември, 2020 9:27

Харадинај се разочара од косовскиот премиер Албин Курти.

ХАРАДИНАЈ УДРИ ЖЕСТОКО ПО КУРТИ: Премиерот во Минхен го засрами Косово и САД

Поранешниот косовски премиер Рамуш Харадинај рече дека изјавата на косовскиот премиер Албин Курти дека договорите склучени...

Рејхан Бајрами / 16 февруари, 2020 11:17

Минатогодишниот буџет, рече Харадинај, може да се искористи до март, и ако новиот не биде усвоен, нема да има други правни инструменти за функционирање на привремени приштински институции од април.

Харадинај предупредува: Косово ќе пропадне на 1 април- Ако не се формира влада следи БАНКРОТ, пари има само до март

Ако не кој не успее да го донесе буџетот за 2020 година, Косово ќе банкротира, предупреди денеска премиерот во заминување Рамуш...

admin@magazin / 10 јануари, 2020 20:56

Според официјалните податоци, кабинетот на косовскиот премиер потрошил вкупно 4.885.189 евра, од кои за ручеци се потрошени 672.223, додека за снабдување со храна и безалкохолни пијалаци се потрошени и повеќе од тоа – 688.224 евра.

ЖИВОТ НА ВИСОКА НОГА: Кабинетот на Харадинај потрошил 700.000 евра на ручеци!

Поранешниот косовски премиер Рамуш Харадинај и неговите блиски соработници во текот на двете години на власт потрошиле...

admin@magazin / 17 октомври, 2019 21:48