Тој рече дека на листата на кандидати за пратеници за седмиот состав на Собранието на Косово има луѓе кои ќе ја зголемат вработеноста.

ОФИЦИЈАЛНО: Харадинај предложен за премиер на Косово!

Коалицијата на Алијансата за иднината на Косово и Социјалдемократската партија го именува Рамуш Харадинај за заеднички...

Перо Милчин / 8 септември, 2019 19:24

Како што пишува порталот Лајми.нет покрај Харадинај и неговиот брат Даут Харадинај исто така пукал на прославата.

ЛЕТААТ КУРШУМИ НАД ГЛАВА: Харадинај пукаше на прослава со калашњиков – испукани над илјада куршуми

Премиерот на Косово Рамуш Харадинај во месец јуни оваа година е виден на приватна забава во општија Дечани на која пука со...

Рејхан Бајрами / 12 август, 2019 19:54

Харадинај и Вучиќ во јавен дуел

Харадинај: Оставката не ја поднесов заради притисокот околу дијалогот со Белград

Косовскиот премиер во оставка Рамуш Харадинај, изјави дека оставката ја поднел заради повикот на Специјалното обвинителство...

Узунов Бобан / 27 јули, 2019 10:41

Даут Харадинај, помладиот брат на Рамуш Харадинај го притвори Австриската полиција, но беше пуштен веднаш после краток разговор, наведе Нитај.

НАЈНОВА ВЕСТ: Уапсен братот на косовскиот премиер, РАМУШ ХАРАДИНАЈ!

Братот на косовскиот премиер, Рамуш Харадинај, Даут Харадинај, уапсен е во Австрија, поради меѓународната потерница која...

Рејхан Бајрами / 18 јули, 2019 17:42

Како што известуваат медиумите од Косово, едното момче има седум рани на главата од нож и една рана на нозете.

ХАРАДИНАЈ избоден со нож и претепан со метални шипки на автобуска станица!

Како што јавуваат приштинските медиуми, неколку маскирани лица го нападнале Харадинај на автобуска станица во Печ и му нанесле...

admin@magazin / 1 мај, 2019 10:41

Треба да престане купувањето на оружје од Русија, па после тоа може да се разговара за некаков дијалог, изјави Харадинај.

ХАРАДИНАЈ: „Ако Србите престанат да купуваат оружје од Русија, тогаш ќе ги укинеме таксите„

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај, изјави дека таксите на српските производи ќе биде суспендирани, ако Србија го признае...

admin@magazin / 15 март, 2019 11:31

До врв на ситуацијата дошло кога Харадинај рече дека поради своите проблеми, воопшто не е замислен за иднината на државата.

За малку тепачка помеѓу Тачи и Харадинај пред Американците- лице во лице кажале тешки навреди

На состанокот кој се одржа во Вашингтон со претставниците од Косово и претставници од Американскиот национален совет, за...

admin@magazin / 1 март, 2019 21:14