Маркл Томас, таткото на Меган Меркл откри дека не верува оти ќе ја види својата ќерка „додека не го спуштат во земја“. Исто така, го оправда примањето на надоместокот за учеството во документарецот на Ченл фајв.

ХАРИ И МЕГАН ИМААТ НОВ НЕПРИЈАТЕЛ: Таткото на војвотката реши да им се ОДМАЗДИ!

Хари и Меган постојано се во центарот на вниманието, од сите страни добиваат непријатности, но некои и ги подрат во нивните...

Весна Петровска / 23 јануари, 2020 19:00

Најпрво тој ја изгуби титулата „негово кралско височество“, воените титули и голем број јавни повластици, а сега ја губи и кралската воена униформа.

НОВ ШАМАР ЗА ХАРИ ОД КРАЛИЦАТА: Елизабета Втора даде НАРЕДБА за уште една забрана! Драма во кралството!

Кралицата Елизабета е гневна поради одлуката на нејзиниот внук принцот Хари да се тргне од кралските должности, таа нејзиниот...

Весна Петровска / 21 јануари, 2020 18:15

Меган и јас се упатуваме кон непознато, но навистина немавме друг избор, рече принцот Хари на првото појавување во јавноста, откако го објавија заминувањето од службените должности во британското кралско семејство.

ЕМОТИВЕН ГОВОР НА ПРИНЦОТ ХАРИ: Британија е мојот дом и место кое го сакам – тоа нема да се промени! ЈАС НЕ ОДАМ НИКАДЕ!

Емотивен говор на принцот Хари по неговата одлука за откажувањето од своите кралски должности. По неговата одлука целиот...

Весна Петровска / 20 јануари, 2020 11:20

Хари и Меган се откажаа од приходите од парите од британските даночни обврзници, за кои тврдат се пет проценти од нивните средства, додека 95 отсто од нивниот годишен приход доаѓа од приватниот имот на принцот од Велс, Чарлс.

ХАРИ И МЕГАН ОСТАНУВААТ БЕЗ ТИТУЛА: Повеќе не се КРАЛСКИ ВИСОЧЕСТВА, парот мора да врати пари на кралицата

Принцот Хари и неговата сопруга Меган повеќе нема да имаат обврски како членови на кралското семејство и повеќе нема да ја...

Весна Петровска / 19 јануари, 2020 11:51

Во остриот вовед на „Globe and Mail“ велат дека планот на кралскиот пар да се пресели во земјата на јаворскиот сируп и хокејот можат да кршат закони кои си ги почитува некогашната држава, со кои Британците управуваат, подалеку од монархијата.

КАКОВ ШАМАР ЗА ХАРИ И МЕГАН! Угледниот канадски весник остро напиша: НЕ СТЕ ДОБРЕДОЈДЕНИ ВО НАШАТА ЗЕМЈА!

Најголемите канадски весници велат дека прицот Хари и Меган Меркл не се добредојдени во пријателската земја, бидејќи тоа...

Весна Петровска / 17 јануари, 2020 19:35

Децата на Меган и Хари нема да бидат принцови и принцези, туку ќе носат титули лорд или лејди.

Велика Британија на нозе: Стигнува кралското бебе!

Пред домот на Меган Маркл и принцот Хари видено е возило на итната помош, па во јавноста се зборува дека кралското бебе веќе...

Сара Фемина / 4 мај, 2019 20:43