Како што објавија албанските медиуми земјотресот  бил 5,6 степени според Рихтеровата скала. Според она што може да се види на видеото кое е објавено од албанските портали земјотресот се случил за време на посетата на косовскиот претседател Хашим Тачи на местото Тумана.

Тлото се тресеше додека Тачи даваше изјава- снимен е моментот на земјотресот (ВИДЕО)

По вчерашниот земјотрес кој ја погоди Албанија, денеска нов силен земјотрес повторно го тресеше тлото но овој пат епицентарот...

Катерина Крстиќ / 27 ноември, 2019 19:23

19-годишниот Ендрит Тачи патува по светот, а ова понекогаш создава бес кај граѓаните на Приштина кои имаат низок стандард. Објавува фотографии од познати туристички центри во Европа.

НАСЛЕДНИКОТ НА ТАЧИ ЖИВЕЕ РАСКОШНО: Граѓаните бесни, едни немаат да јадат, други уживаат во луксуз

Претседателот на Косово, Хашим Тачи има 19 -годишен син кој ужива во својата младост и во парите на својот татко. На социјалната...

Весна Петровска / 2 октомври, 2019 14:10

Хашим Тачи изјави дека во блиска иднина, Косово и Албанија ќе живеат заедно во една земја

Кој се работи на планот за создавање ГОЛЕМА АЛБАНИЈА?

Актулениот косовски претседател Хашим Тачи изјави дека во блиска иднина, Косово и Албанија ќе живеат заедно во една земја.Дали...

Македонка Димкин / 26 мај, 2019 23:03

Иако неговиот прадедо Јусуф, постанал муслиман никогаш не доби потврда од верската управа.

ШОК ЗА КОСОВСКАТА ЈАВНОСТ: Прадедото на Хашим Тачи бил србин?

Православниот свештеник Радослав Даниловиќ, кој во почетокот на 20-от век преминал во ислам и го променил името Јусуф, е прадедо...

Рејхан Бајрами / 12 април, 2019 21:16

Пред две и пол години малку кој, а можеби и никој, не веруваше дека ќе победи Доналд Трамп или дека ќе се случи Брегзит

Курти: Тачи ќе заврши како Груевски

Лидерот на Движењето Самоопределување, Албин Курти изјави денеска дека косовскиот претседател Хашим Тачи ќе заврши исто...

Рејхан Бајрами / 16 ноември, 2018 18:41

Косовскиот рамковен договор веќе е изготвен, на 11 ноември во Париз, Трамп, Макрон, Меркел но и Путин на средби со Вучиќ и Тачи да стават крај на косовскиот проблем

11 ноември, пресуден датум за преговорите Белград – Приштина

Преговорите меѓу Белград и Приштина можно е конечно да се приближат до решение на 11 ноември во Париз. Како е предвидено на...

Мирко Бачиќ / 29 октомври, 2018 11:39

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај, со напад врз претседателот Хашим Тачи, овој пат го обвини дека идејата за размена на територии во основа е финансирана од Србија

Харадинај: Србија сама си ја финансираше идејата за промена на граници

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави дека Србија ја финансирала идејата за промена на границите, која има поддршка...

Мирко Бачиќ / 18 октомври, 2018 10:15

И покрај обидите на собранието и владата на Косово да го спречат Тачи да ја реализира идејата за размена на територии, со поддршка од ЕУ и САД, таа добива и правна форма

На пролет сепак ќе има и Косовски рамковен договор

Претседателот на Косово, Хашим Тачи, изјави дека до пролет ќе биде постигнат договор со Србија, кој ќе вклучува промена на...

Мартин Попоски / 14 октомври, 2018 7:51