При претресот е утврдено дека М.И. во хируршката маска што ја носел на лицето, ставил три кеси со околу десет грама хероин.

Српскиот актер Бранко Видаковиќ уапсен со хероин

Српскиот актер Бранко Видаковиќ е уапсен во Врачар за дрога, дознава „Објектив“. Полицијата дошла по пријава каде го пронашла...

Владо Марин / 19 јули, 2020 17:12

Во текот на претресот на „ауди А3„ со германски регистарски таблици пронајдена е голема количина на хероин, а на осомничениот му е одредено задржување во полициска станица до 48 часа,

Пронајдени 6,5 килограми хероин во автомобил со германски регистарски таблици !

Српски припадници на полицијата пронајдоа 6,5 килограми хероин во автомобил марка „Ауди„ со германски регистарски таблици. Припадници...

admin@magazin / 28 април, 2019 11:57