Неуморниот оперски пејач ќе одржи и свој солистички концерт, како дел од концертната сезона “The Art of Power”, насловен “Во чест на Тоше Проески”.

Оперскиот пејач, Влатко Груевски, ќе ја интонира државната химна на свеченото отварање на 1 август во Крушево!

Оперскиот пејач, Влатко Груевски, ќе ја интонира државната химна на свеченото отварање на 1 август во Крушево на “Гумење”. Оперскиот...

Сара Фемина / 28 јули, 2019 11:38

Обединетата македонска дијаспора повика на итно изјаснување и извинување од страна на амбасадата на САД во Скопје, Македонија.

ЖЕЖОК ШАМАР ЗА ТАМАРА: Радио Кавадарци “НЕНАМЕРНО” ги избриша сите песни од Тамара Тодевска!

Трајанка Ѓорчева Митрова, главната уредничка на Радио Кавадарци, преку социјалните мрежи порача дека сите песни на Тамара...

Рејхан Бајрами / 4 јули, 2019 14:11

Се изјасни и Тамара Тодевска за скандалот

Рашковски до небото, Тамара од дното на срцето се извини за скандалот со македонската химна

Пејачката Тамара Тодевска се огласи по скандалот откако за време на интерпретацијата на македонската химна Тамара Тодевска...

Узунов Бобан / 11:01

Тамара повторно цел на критики на социјалните мрежи

(видео) СКАНДАЛ: На приемот на амбасадата на САД, Тамара ги заборави Делчев, Груев, Гули и Сандански од македонската химна 

За време на интерпретацијата на македонската химна Тамара Тодевска случајно или не заборави да го испее токму тој дел од...

Узунов Бобан / 8:48

Ретко кој можеше да ги задржи емоциите па и солзите а да не се почувствува како прав и горд Македонец. Со неговата прекрасна изведба допре до сите македонски срца и ги сплоти во едно.

(ВИДЕО) „ДЕНЕС НАД МАКЕДОНИЈА СЕ РАЃА„- Дурловски со емотивна изведба која допре до срцето на секој Македонец!

Момент на кој никој не може да остане рамнодушен на волшебниот глас на Игор Дурловски, кога ја запеа Македонската Химна на...

Сара Фемина / 13 април, 2019 20:33

Таа потсети дека при носењето на Преспанскиот договор укажала оти следно што ќе се менува е химната

Силјановска: Зарем има држава без химна, ќе се бориме за своите правдини

Ќе бидам претседател на сите граѓани на Македонија, истакна кандидатката за претседател на ВМРО – ДПМНЕ, професорката Гордана...

admin@magazin / 3 април, 2019 8:35

Казната за физички лица кои нема да станат во текот на изведбата на химната на Црна Гора, ќе изнесува 300 до 2.000 евра, а за фирмите од 300 до 6.000 евра

Црна Гора со 2.000 евра казна за секој што нема да стане на химната

Црна Гора воведува високи казни за непочитување на државната химна. Секој оној што нема да стане додека свири националната...

Мартин Попоски / 5 октомври, 2018 9:43