Паркот Кеукенхоф се наоѓа во непосредна близина на Амстердам и е создаден во 1949 година

Погледнете како изгледа најголемиот цветен парк во светот- уживајте во магијата на боите

Ах, колку е прекрасна глетката во паркот Кеукенхоф,каде што можат да се видат најубавите цвеќиња. Во светот постојат околу...

Катерина Крстиќ / 10 јануари, 2023 5:43

Иако Жаклина не ја посетува често последната сопруга од нејзиниот татко, таа и понатака остана во многу коректни односи со неа.

Погледнете како изгледа ќерката од српската музичка легенда ТОМА ЗДРАВКОВИЌ!

Легендарниот српски пејач, Тома Здравковиќ има ќерка Жаклина, која ја доби со својата прва сопруга Олгица, од која покасно...

admin@magazin / 1 јануари, 2022 22:52

Властите веруваат дека мерките се клучни за заштита на болниците во земјата од преоптоварување, пренесуваат агенциите.

Холандија од денеска во тринеделен делумен карантин

Од денеска во Холандија на сила е делумен карантин, во услови на рекорден број случаи на заразени со коронавирус и загриженост...

Рејхан Бајрами / 28 ноември, 2021 10:46

Холандската национална телевизија објави дека владата ќе одржи прес-конференција подоцна во текот на денот, на која ќе објави продолжување на ноќниот полициски час.

ХОЛАНДИЈА ГО ПРОДОЛЖУВА НОЌНИОТ ПОЛИЦИСКИ ЧАС: Останува на сила до 2 март

Холандската влада ќе го продолжи ноќниот полициски час воведен поради ковид 19 до 2 март, пренесува Ројтерс. Холандската национална...

Рејхан Бајрами / 8 февруари, 2021 21:57

Полицијата денес објави дека повеќе од 3.600 лица биле казнети првиот ден за кршење на полицискиот час, кој трае од 21:00 до 4:30 часот наутро, а 25 лица се уапсени за насилство за време на забраната за движење, објави АП.

ХАОС ВО ХОЛАНДИЈА: Протести на првата ноќ на полицискиот час, демонстрантите го запалија објектот за тестирање на вирусот корона(ВИДЕО)

За време на младинскиот протест на првата ноќ на полицискиот час, демонстрантите запалија објект за тестирање на коронавирус...

Владо Марин / 24 јануари, 2021 14:41

Портпаролот на холандската полиција Томас Алинг рече дека пред екстрадицијата, се очекува уапсениот прво да се појави пред судијата, додавајќи дека осомничениот е приведен на аеродромот Шипхол во Амстердам без никакви проблеми!

ГИ ВИКААТ КИНЕСКИОТ ЕЛ ЧАПО: Шефот на азиската НАРКО МАФИЈА, вреден 70 МИЛИЈАРДИ годишно, беше уапсен во Холандија

Холандската полиција објави дека е уапсен наводниот водач на азиската нарко-криминална организација Це Чи Лоп, кој важи...

Рејхан Бајрами / 23 јануари, 2021 20:48

Васил ќе биде македонскиот претставник кој ќе се обиде вонајдобро светло да ја претстави нашата држава на овогодишната Евровизија во Холандија.

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија годинава на Евровизија

Македонскиот пејач Васил Гарванлиев ќе ја претставува нашата земја на овогодинешната Евровизија 2020, објави А1 он. Васил ќе...

Катерина Крстиќ / 15 јануари, 2020 18:04

-Разгледувањето на одлука за преговори во пакет и за Албанија и за Македонија не е опција за Холандија, додава тој.

Холандија со црвено светло за Албанија а безусловно зелено за Македонија

Холандскиот парлалемт ѝ даде црвено светло на Албанија за почеток на преговорите со ЕУ, а безусловно зелено на Македонија,...

Катерина Крстиќ / 9 октомври, 2019 10:38