Предвидувањата за влијателен британски астролог ги чекаат дури и оние кои биле крајно скептични во хороскопите во текот на целиот живот. Тој навистина „знае сè“.

Познат британски АСТРОЛОГ открива кога ќе биде крај на КОРОНА: Неговото предвидување е зачудувачко!

Секој што внимателно ги следи годишните и месечните хороскопи, го знае името на Бернард Фикалтер. Предвидувањата за влијателен...

Перо Милчин / 7 април, 2020 11:22

Кои хороскопски знаци најмногу се трудат во текот на односот?

ИСТРАЖУВАЊЕ ОТКРИВА: Еве кои хороскопски знаци се најдобри во кревет!

Астрологијата може да ви каже многу за некоја личност, вкус, став и вештини во спалната соба. Во истражување спроведено од...

Сара Фемина / 19 март, 2020 15:25

За нив, лажењето е едноставно полесниот начин на кој обожаваат да ги кажуваат работите, притоа создавајќи приказни за секој мал настан.

Три хороскопски знаци важат за најголеми лажливци- Лагата е дел од нивното секојдневие

И покрај тоа што нема човек што е секогаш 100% искрен во секој момент од животот, кај овие 3 хороскопски знаци, лагата пак е секојдневна...

Весна Петровска / 18 јануари, 2020 13:03

Таа мечтае постојано, но е и долу на земјата. Знае како да ги постигне своите цели и да го преврти светот во име на нешто значајно. Жената Водолија е вистинска принцеза, која може да ја претвори секоја куќа во пријатен и негуван дом.

Ќе ги обожавате и ќе се потпирате на нив за се, а тие никогаш нема да заборават !

Секоја жена е приказна за себе, различна со секого, а сепак иста. Сепак дел од нив имаат заеднички црти, па ако верувате во...

Македонка Димкин / 18 декември, 2019 22:59

Овој месец ќе биде идеален за Лавовите, кои може да се надеваат дека ќе заработат многу повеќе од претходно. Лавовите во наредниот период може да се радваат бидејќи ќе имаат среќа со парите.

ЌЕ ИМ СЕ ПРОМЕНИ ЖИВОТОТ: Хороскопски знаци кои ќе се збогатат во декември

Месец декември е последниот од годината а според астрологијата одредени хороскопски знаци ќе имаат среќа кога станува збор...

Катерина Крстиќ / 5 декември, 2019 21:44