Локацијата е во трета зона каде е предвидена изградба на три ката со 40 % искористеност на земјиштето.

Георгиески: Ќе се гради хотел кај поранешниот ресторан и дискотеката Парк

Хотел ќе се гради во месноста Гоирица, на 50 метри од езерото, на локацијата на која се наоѓаат поранешниот ресторан и дискотека...

Стојче Бушин / 25 февруари, 2021 6:14

Стопанската комора во Салцбург претпоставува дека хотелиерите ќе можат да добијат компензација за тој период и дека исплатата ќе трае најмалку половина година.

ПОСЛЕ КОРОНА -ТУЖБИ: Хотелиерите во Австрија планираат да ја тужат државата поради присилно затворање!

Илјадници хотелиери во Австрија имаат намера да ја тужат државата и да побараат обесштетување за присилното затворање на...

Едмонд Бекири / 4 мај, 2020 19:08

Земјотресот оштети повеќе од 11.000 објекти и остави 3.000 луѓе без покрив над главата. Тие се згрижени во хотели, јавни згради, шатори или кај свои роднини. Дел од нив најдоа прибежиште во соседно Косово.

РАНИТЕ ТЕШКО ДЕКА ЌЕ ЗАРАСНАТ : Експлозија во Драч- срушен хотел од шест ката

Со контролирана експлозија срушена е шесткатна зграда што се сметала за објект под закана од уривање по земјотресот од 6,4...

Весна Петровска / 4 декември, 2019 10:19

Гостите моментално уживаат во вечерата, а храна има во изобилство. Послужен е шведски стол, со најскапи сирења, пршути, печење неколку врсти на риба и торти.

ГОДИНИТЕ НЕ И МОЖАТ НИШТО: Фатална Цеца блесна во златна толета, погледнете која позната елита дојде на свадбата

Синот на балканската звезда Цеца, Вељко и неговата сега веќе сопруга Богдана Родиќ, денеска се заколнаа на вечна љубов во...

Сара Фемина / 24 ноември, 2019 21:10

Во 2016, Форбс го поставил Трамп како 324. најбогат човек во светот (113. во САД) со богатство од 4,5 милијарди долари.

Трамп го продава луксузниот хотел во Вашингтон: За една соба бара 2 и пол милиони долари, еве која сума ќе ја заработи!

Организацијата Трамп сака да ги продаде правата на “Меѓународниот хотел ТРАМП” во Вашингтон, рече за “Vol strit džornal”...

Сара Фемина / 27 октомври, 2019 15:55

По активирањето на автомобилот бомба веднаш уследила престрелка.

ТЕТОРИСТИЧКИ НАПАД ВО ХОТЕЛ ВО СОМАЛИЈА: Најмалку 15 мртви во напад на Ал Шабаб!

Денеска во попладневните часови исламистичката група Ал Шабаб, изврши напад со автомобил бомба во сомалискиот град Кисмај,...

Рејхан Бајрами / 12 јули, 2019 21:51

Хотелот е наменет за лица постари од 16 години. Ексклузивниот хотел става акцент на врвната секојдневна забава и анимација, која ги воведува младите во добра и екстра забава.

Погледнете го најлуксузниот хотел во Турција, “АДАМ И ЕВА”-БЕЛЕГ, одмор за вашите очи и душа!

Денеска ќе посветиме внимание на еден од најпровокативните хотели кои се наоѓа во Турција, поточно во Белек. Турција е позната...

Сара Фемина / 4 јули, 2019 17:31