Вечерва по победата на македонската одбојкарска репрезентација упати честитка до одбојкарите.

Мицкоски со порака за македонските одбојкари: Честитки за јуначката победа, Македонија е горда на вас

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со порака на својот Фејсбук профил упати честитки до македонските одбојкари. Вечерва...

Катерина Крстиќ / 17 септември, 2019 23:26

Мицкоски тврди дека иако јавноста постојано говори и го поврзува со Груевски, сепак тој не се видел со него откако тој избегал во Унгарија, а избегнува директно да одговори на прашањето дали би се извинил за грешките на неговиот претходник.

Мицкоски: Не можам да се извинам за гревовите на Груевски, тоа ќе го направам ако јас ги изневерам граѓаните

Во интервју за неделникот Фокус лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, одговара искрено на прашања поврзани...

Катерина Крстиќ / 13 септември, 2019 16:03

Паузата не успеа да ги спласне страстите на власта, која и по четири часа ги води преговорите во круг. Преговарачкиот тим на власта разговорите ги враќа на прашања за кои се сметало дека се затворени и очигледно е дека преговарачкиот тим на чело со Зоран Заев не сака договор.

Заев прави сè за да ја спаси Вилма Рускоска, побарал да се спасат сите вработени во СЈО

По пауза од половина час продолжи лидерската средба меѓу тимовите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ предводени од лидерите на партиите...

Катерина Крстиќ / 11 септември, 2019 0:41

Одговорност од прв до последен за сите што си ги мереле со Рената мора да има. За никој да не се дрзне утре да си го мери со Радмила!

Костадинов: Мицкоски да каже кои ВМРОвци си го мереле со Рената Дескоска!

Борецот за правда и антикорупција, Костадин Костадинов Манулач, кого цел регион го памети по ефикасното вработување и бескомпромисното...

Мате Парлоф / 30 август, 2019 9:59

Мицкоски објасни дека прашање на време е кога дел од тие жртви ќе се охрабрат, затоа што гледаме дека секој ден се охрабрува некој нов, кој што е жртва на овој процес рекет и кажува како и на кој начин се вршело рекетирањето. Тој истака исто така дека нема да помине многу време и за други жртви на рекет, но во други случаи, кои ќе посведочат и пред камера и во обвинителството и ќе приложат докази.

Мицкоски: Жртвите на случајот наречен “Рекет”, пред нас сведочеа и положуваа докази

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во интервју за ТВ Сител истакна дека ставот на ВМРО-ДПМНЕ е принципиелен и  јасен и постои...

Катерина Крстиќ / 24 јули, 2019 23:11

Мицкоски истакна дека опозицијата, односно неговата партија ВМРО-ДПМНЕ ќе лобира со свои сили и ќе стори се што е возможно Република Македонија да добие датум за преговори, а граѓаните да не бидат казнети поради Зоран Заев.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ со свои сили ќе лобира за Македонија да добие датум за преговори

Во емисијата „Отворено“ на телевизија Алфа, вечерва гостуваше лидерот на опозициската ВМРО, претседателот Христијан Мицкоски....

Катерина Крстиќ / 4 јули, 2019 1:58

Гоце Делчев бил Македонец,чие тело било предадено во Македонија во 46та година.

Мицкоски: Гоце Делчев е македонски херој

Христијан Мицкоски, претседателот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ  во интервју за Канал 5 телевизија истакна дека...

Катерина Крстиќ / 30 јуни, 2019 1:34

Инаку тој на денешната закажана седница ќе даде свечена изјава пред народните избраници, членовите на Владата, верските лидери, првите луѓе на армијата, дипломатскиот кор и гости од странство.

СКАНДАЛ: Мицковски не добил покана за инаугурацијата на Пендаровски

Новоизбраниот претседател Стево Пендаровски, кој беше избран по пат избори денеска ќе биде инаугуриран на седница во Собранието,...

Катерина Крстиќ / 12 мај, 2019 11:55