„Со сила да се турка противуставен закон за јавно обвинителство на само два дена пред распуштање на Парламентот, еднострано, без земање во предвид на забелешките од експертите, професорите на Правниот факултет, значи дека Заев турка закон за да си ја спаси сопствената кожа од одговорност.“

Мицкоски: Заев со законот за ЈО сака да не важат прислушуваните разговори бидејќи бара амнестија

На денешната прес- конференција претседателот на ВМР-ДПМНЕ, Христијан Мицковски истакна дека насилничкото и шверцерско...

Катерина Крстиќ / 10 февруари, 2020 17:23

Во овие изминатите 29 години независност многу често политичарите кажуваа дека го следат народот, но ретко кој го слушал и вистински посветувал внимание на тоа што е она што му треба. Граѓаните навистина се чуствуваат запоставени во сопствената држава

Мицкоски: Нема да подржиме закон за обвинителство преку кој Заев повторно ќе се аболицира!

Христијан Мицкоски, универзитетски професор, татко на две деца и претседател на најголемата Македонска партија ВМРО-ДПМНЕ...

Македонка Димкин / 27 јануари, 2020 10:32

Новата година е и инспирација. Момент на топлина, визија, позитивен амбиент и голем елан. За желбите да станат стварност треба да се бориме, но и да веруваме. Јас ќе се борам до крај, бидејќи верувам во идеалот на обновата.

Мицкоски упати новогодишна честитка: Новата Година е инспирација, за желбите да станат стварност треба да се бориме

Лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во новогодишно обраќање до граѓаните,  порача дека пред...

Катерина Крстиќ / 31 декември, 2019 17:05

Малкумина знаат нешто за Рози Мицкоска, сопругата на Христијан.

Русокоса, нежна дама со префинет вкус- запознајте ја Рози Мицкоска, сопругата на Христијан Мицкоски

Негого гледаме постојано. Речиси секојдневно особено сега во периодот кога се преговараше околу предвременитеизбори. Да,...

Катерина Крстиќ / 29 декември, 2019 10:35

Премерот Заев децидно не соопшти дали го прифаќа или одбива  решението – консулатациите  вели ќе продолжат бидејќи станува збор за воено лице.

Заев се пишмани за предлогот на Мицкоски за минситер на МВР

Полковник Драги Ковачки да биде нов миниситер за внатрешни работи. Вечерва ваков предлог упати опозиционерот Мицкоски до...

Македонка Димкин / 28 декември, 2019 20:32

Лидерот на ВМРО,  истакна дека ниту еден политичар денес нема право да се откаже од македонското минато. Мицкоски истакна дека никој не го дал тоа право за менување на македонската историја бидејќи тие луѓе погинале и со живот ја платиле слободата, ова што ние денеска го живееме е нивна заслуга. Мицскоски исто така рече дека македонската држава мора да ги дефинира црвените линии.

Мицкоски: Нашиот јазик е македонски а Гоце Делчев Македонец

Во вчерашното новогодишно интервју на МРТВ, лидерот на опозициската артија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека нашиот...

Катерина Крстиќ / 11:51

Мемоари за Љубе Бошкоски : сега морам да глумам лудило и да играм на патриотска карта пред гласачите, а кога ќе дојдам на власт ќе го сменам името за два дена

Јохан Тарчулоски му „стегна„ шамар на брат Љубе Бошкоски!

Одкако лидерот на партијата која едвај има 5000 членови Љубе Бошкоски го прозва вчера лидерот на најголемата Македонска партија...

Македонка Димкин / 17 декември, 2019 10:42

Тој понатаму продолжува дека полусрамежливото кажување дека БАНУ не е во право, нема да спречи вакви или други тендеции.

Мицкоски до Заев: Да го заштитиме македонскиот јазик, виткањето кичма ништо добро не донесе на Македонија

Ја следам онаа дебата каде Зоран Заев со полуплашлив тон ќе каже дека допрва ќе одлучуваат, како да одлучат за да ја демантираат...

Катерина Крстиќ / 14 декември, 2019 22:08