ФОКУС: Инсистирате на предвремени избори, дури и таа тема беше услов за да се оствари лидерската средба. Убедени сте дека ќе победите, иако според анкетата што ја објави СДСМ тие се во водство околу три проценти?

Мицкоски го повика Заев на избори: Судот нека биде народот!

Христијан Мицкоски во интервју за неделникот ФОКУС одговараше на прашања за актуелната политичка ситуација во Македонија....

Валерија Петрова / 12 септември, 2019 21:52

Откако премиерот утринава обвини дека според него случајот Рекет води до Мицкоски, тој денеска направи тотален пресврт.

Мицкоски ги има записниците од „Рекет“во кои се наведени имиња од власта!

На денешната прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, говореше за синоќешната лидерска средба и за...

Катерина Крстиќ / 11 септември, 2019 17:05

Барањето на Заев, како што рече, за амнестија за сите довело до тоа вчера да не успеат преговорите затоа што не прифатил новото обвинителство што го предлага власта да се занимава со корупција со сите предмети без оглед на времето на предметот и извршителот.

Мицкоски за лидерската: Планот на Заев е да нема договор

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски денеска го обвини премиерот Зоран Заев дека на синоќешната лидерска...

Валерија Петрова / 14:43

– Ова е чиста статистичка операција за да ја подобри страшната цунами политика на СДСМ, затоа што работниците 100 – те евра, што до сега ги добивале на рака од работодавачите кои не го почитувале законот и работеле спротивно на законот, сега ќе ги добиваат жирално на сметка, а придонесите ќе ги плаќате вие, рече Мицкоски.

Мицкоски: Плаќањето придонеси за повисоки плати е за продолжување на кариерата на Заев

Христијан Мицкоски денеска оцени дека со предлог законот со кој што државата ќе ги плаќа придонесите за пензиско-инвалидско...

Валерија Петрова / 1 септември, 2019 15:29

А ако процени дека и Јанева станува штетна за премиерот бидете сигурни дека Рускоска обвинителството ќе стапи на сцена и некое утро ќе бидеме сведоци како се откажал и од Јанева, исто како што ќе се откаже и од сите други криминални ликови само да го заштити својот криминал и криминалот на своето семејство.

Мицкоски од Крушево: Заев не е хуман а Катица не е невина, туку премногу знае за д абиде уапсена

Во денешното обраќање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски тој се осврна на  криминалите и замолчената правда. За...

Катерина Крстиќ / 3 август, 2019 0:43

Фетаи очекува законот за обвинителството да се донесе во пет до дванаесет, можеби на 14ти септември оваа година, ден пред истекот на мандатот на СЈО

Фатиме Фетаи: Лично не сакам да ја сменат Катица Јанева!

Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи во вчерашното гостување на 1ТВ во интервјуто кај Сашо Ордановски зборуваше...

Данаил Михајловски / 18 јуни, 2019 10:12

Тој посочи дека и тука како и низ целата држава граѓаните се разочарани и се свесни дека власта не ги испорачува резултатите.

Мицкоски: Функционерите на СДСМ признаа дека не ги исполнија очекувањата но не поднесуваат оставка

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вчера вечер беше во посета на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Аеродром,  каде оствари...

Катерина Крстиќ / 18 мај, 2019 13:02