Овој проект, Охридската локална самоуправа го реализира во соработка со здружението „Храна за сите – Банка за храна МК“ како дел од националната акција „Нула глад“ и со поддшка на позната трговска компанија.

Обезбедени 200 хуманитарни пакети за 100 социјално ранливи семејства во Охрид

Обезбедени се 200 хуманитарни пакети за 100 социјално ранливи семејства во рамки на проектот „Нула глад во Општина Охрид“. Обезбедени...

Перо Милчин / 9 февруари, 2021 10:24

И градоначалникот на Крушево, Томе Христоски ни истакна дека општината ќе помогне финансиски за транспорт на телото!

Македонски камионџија почина во Холандија: Потребна е финансиска помош за неговото семејство

Крушевчанецот Тодор Ѓорѓиески почина во саботата во Холандија, а транспортот на неговото тело во Крушево да биде погребано...

Перо Милчин / 4 јануари, 2021 14:16

Можеме само да замислиме низ што поминуваат и се надеваме дека барем малку можеме да им помогнеме. Треба да се горди.“ – велат од семејството Стајиќ.

ХУМАНОСТ НА ДЕЛО: Сопствениците на компанијата Gulf Oil во Македонија донираат 1 милион денари на семејството на починатата Емилија!

Семејството Стајиќ, основачи и сопственици на компанијата Gulf Oil во Македонија донираат 1 милион денари за семејството на...

Владо Марин / 23 мај, 2020 18:46

Никогаш во животот не покажа разочарување, насмевката и беше заштитен знак. Многу му се радуваше на внучето, беше посветена мајка и сопруга.

ЗБОГУМ ЗАСЕКОГАШ АНГЕЛУ: Загина возејќи мопед удирајќи во бетонска ограда!

Емилија беше прекрасна личност, жена посветена на семејството, на ќерката и синот, на внучето кое го доби од нејзината ќерка....

admin@magazin / 15:07

Ако се земе предвид дека Гатузо заработува 125.000 евра месечно и невозможно е да се знае кога ќе заврши сезоната поради коронавирусот, јасно е дека тој се откажал од вистинско богатство.

Гатузо ја расплака Италија- се откажа од богатство за да не им се намали платата на вработените во клубот!

Џенаро Гатузо, тренер на Наполи и легенда на италијанскиот фудбал, ја воодушеви својата земја со прекрасен потег. Пандемијата...

Владо Марин / 30 април, 2020 8:52

За време на пожарите во Чиле, кои во првата половина од 2017 година ја опустошија половина земја, а однесоа 11 животи.

ХУМАНО СРЦЕ: Голманот на Манчестер Сити им купил куќи на четири семејства по пожарите во Чиле!

Голманот на англиски Манчестер сити, Чилеанецот Клаудио Браво покажа дека е голем човек и дека има огромно срце, па на четири...

Рејхан Бајрами / 4 август, 2019 11:59

Таа на социјалната мрежа Фесјбук ја сподели радосната вест.

МАКЕДОНИЈО СЕКОЈА ЧЕСТ: За неполни 24 часа собрани 5.500 евра за младата Стаменка

Уште еден доказ дека ние како држава сме многу хуман народ, за само неполни 24 часа се собраа 5.500 евра за операцијата на младата...

Весна Петровска / 16 јули, 2019 14:52