Несогласувања околу владините коалициони партнери во очи на изборите

Османи: ДУИ ќе ја тужи министерката Царовска ?

Откако министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, обвини за злоупотреби во ПИОМ, каде со години директори...

Узунов Бобан / 29 јануари, 2019 16:14

Потегот на министерката Царовска бил примен со негодување во ДУИ во Мала Речица

Царовска кривично ќе го гони влијателниот Беким Незири од ДУИ!?

Министерката Царовска (СДСМ) откри криминал од 19 милиони евра, кои државата треба да им ги врати на 12.000 осигуреници, чии пари...

Данаил Михајловски / 28 јануари, 2019 11:52

Во развиени демократии политичарите како Макрадули или Царовска, би си поднеле оставка од морални причини, откако јавноста откри дека нивните сопружници добивале наместени тендери од власта

Влада за брачни тендери на Макрадули и Царовска!

Компанијата „ОПЕН МАЈНД СОЛУШНС“ во која еден од сопствениците е Маја Макрадули, сопруга на заменик министерот за екологија...

Данаил Михајловски / 5 јануари, 2019 16:05

Кампот ќе биде стациониран во Визбегово, Заев повоторно со манипулација на сопствениот народ!

МВР потврди, ќе се гради камп за мигранти

МВР призна дека ќе се гради центар за странци бидејќи е потребно да се подобрат капацитетите на веќе постоечкиот. Ова е прва...

admin@magazin / 8 јули, 2018 11:00

Јанкулоска отворено ги прашува министерката за правда и труд и социјала

Јанкулоска со отворено писмо до Дескоска и Царовска

По информацијта за вчерашните контроверзни одлуки на судечкот совет кој постапува по предметот познат под името Тенк, во...

admin@magazin / 2 јуни, 2018 11:04