Во ковид центарот во ГОБ 8 Септември имало пет нови приеми на пациенти, а на Инфективната клиника се примени четворица.

ВО КОВИД ЦЕНТРИТЕ ВО СКОПЈЕ ЗА 24 ЧАСА СЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ 28 ПАЦИЕНТИ, А ВКУПНО СЕ ЛЕКУВААТ 426 БОЛНИ СОМНИТЕЛНИ И ПОТВРДЕНИ ЗА КОВИД-19

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 28 нови пациенти поради компликации од корона вирусот....

Перо Милчин / 16 ноември, 2020 11:58

Со ситуацијата во која се најдовме сите и пандемијата која го зафати целиот свет и речиси повеќе од 2 месеци не работење, Рамстор Мол започнува со нормално функционирање.

ШОПИНГ ЛУДИЛО: РАМСТОР МОЛ ЗАПОЧНУВА СО РАБОТА ОД УТРЕ!

Рамстор Мол согласно сите препораки на Владата и Министерството за здравство од утре (Четврток, 14.05.2020) ги отвора своите врати...

Владо Марин / 13 мај, 2020 21:11

Министерот упати порака и до пекарниците, доколку е изводливо да организираат шалтерски систем на работа, односно да се ограничи влезот на потрошувачи внатре во просториите.

НОВА ЗАСИЛЕНА МЕРКА НА ВЛАДАТА: Ова е новиот заштитен предлог против КОРОНА ВИРУСОТ!

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес конференција упати препорака од Комисијата за заразни болести до...

Едмонд Бекири / 14 март, 2020 14:32