Светлана Цеца Ражнатовиќ, Александар Вуксановиќ, Здравко Чолиќ, Лепа Брена, Весна Змијанац и многу други пејачи, мораа да ги откажат концертите поради пандемијата на коронавирус.

Естрадните ѕвезди во минус поради КОРОНА: Цеца губи 100.000 евра, Лукас 80 илјади, а Весна откажа 2 концерти

Поради корона вирусот, Светлана Ражнатовиќ, Здравко Чолиќ, Аца Лукас, Лепа Брена и Весна Змијанац се принудени да ги откажат...

Сара Фемина / 13 март, 2020 8:39

Аркан носеше црногорски народен костум, додека Светлана беше во српска носија.

Поминаа 25 години од свадбата на Аркан и Цеца: Направија невидена свадба за паметење

Поминаа 25 години откако балканската народна ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ се омажи за Жељко Ражнатовиќ Аркан на 19 февруари,...

Сара Фемина / 22 февруари, 2020 14:59

Имено бабата Цеца со нетрпение го очекува доаѓањето на свет на своето прво внуче. Иако во медиумите веќе излезе информација дека за бебето се подготвува златна колепка, и детска соба, сепак младите родители Вељко Ражнатовиќ и Богдана не сакаат да се одвојуваат од бебето, па малото бебе ќе спие со родителите, откриваат српските медиуми.

НЕМА ДЕТСКА СОБА ЗА ПРВИОТ ВНУК: Цеца откри детали од домот кој ја шокираа јавноста

Веќе одамна на големо се пишува за бремената снаа на Цеца, Богдана Ражнатовиќ која е во шестиот месец од бременоста, и го носи...

Катерина Крстиќ / 20 февруари, 2020 10:24

"Точно е дека во процесот на добивање виза, ме замолија да направам тест за лекови.

Цеца и Лукас на црна листа на ЦИА: Пејачката ја водат како терорист 17 години, а Лукас правел тест за дрога

Американците во матичната земја не сакаат да ги видат ниту најбараните српски пејачи. Зелениот картон за влез во Америка...

Стојче Бушин / 12 февруари, 2020 7:23

Имено таа доби црвен џип од марката „Ренџ Ровер“ промовирајќи го во една емисија каде открива дека едвај чека да го положи возачкиот испит.

АНАСТАСИЈА ГО ЗАПАЛИ ИНСТАГРАМ: Ќерката на Цеца полу гола, објави провокативна фотографија(ФОТО)

Ќерката на Цеца објави секси фотографија на Инстаграм и ги почасти фановите со провокативно издание. Анастасија Ражнатовиќ...

Стојче Бушин / 10 февруари, 2020 7:48

За медиумите Вељко го откри полот на детето, односно откри дека е машко и ќе го носи името на неговиот покоен татко Жељко.

Богдана не сака да плаќа дадилка- открива во кој има доверба и кој ќе се грижи за бебето

Веќе на големо се работи на подготовките за новиот член во семејството Ражнатовиќ.Имено Вељко Ражнатовиќ, синот на познатата...

Катерина Крстиќ / 5 февруари, 2020 17:10

Светлана често споделува снимки од својот дом на Инстаграм, но понекогаш не е ни свесна колку всушност открива.

Врвно го обезбеди својот дом: Еве колку камери ја чуваат Цеца и нејзиното семејство!(ФОТО)

Светлана Цеца Ражнатовиќ живее во вилата лоцирана во Дедиње, а на sидовите заштитена е со десетици камери за надзор. Светлана...

Сара Фемина / 29 јануари, 2020 20:30

Секоја година на 15 јануaри вдовицата на Аркан, Цеца Ражантовиќ излегува на гробишта како би одала помен на починатиот сопруг, а со неа и нејзините деца Анастасија и Вељко. Утринава пејачката со семејството на гробшта отишла околу 11 часот. Откако запалиле свеќи и положиле цвеќе свештеникот ги замолил сите присутни да го отпеат оченаш.

Црн шешир, наочари и бунда: Цеца и после 20 години не го прежалила Аркан

По повод 20 годишнината од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан, на неговиот гроб во Белград, беше одржан помен. Секоја година...

Весна Петровска / 15 јануари, 2020 12:55