„И тогаш се појави ти како да си магија“. Да бидам малку сериозна, не ми треба волшебник или волшебен маж, потребен ми е некој што може да ја разбуди таа хемија меѓу нас, изјави Цеца.

НАЈИСКРЕНО ИНТЕРВЈУ НА ЦЕЦА РАЖНАТОВИЌ: Конечно открива каков маж сака до себе, искрено прозбори за семејството!

Светлана – Цецa Ражнатовиќ открива колку сè се сменило откако нема концерти, односно од почетокот на 2020 година и моментот...

Катерина Крстиќ / 16 септември, 2020 10:03

За потсетување, претходната година во ноември Вељко и Богдана запливаа во брачните води.

Вака изгледа внукот на ЦЕЦА: Малиот Жељко за прв пат во јавноста (ФОТО)

Жељко, внукот на српската фолк ѕвезда Цеца, денеска за прв пат беше прикажан во јавноста. На денешен ден Петровден, тој беше...

Стојче Бушин / 12 јули, 2020 18:10

Богдана се породи минатата недела, на една приватна клиника во Белград. Бебето е тешко 3 360 кг, долго 53 центиметри.

ПРИСТИГНА ЛУЛКАТА ЗА МАЛИОТ ЖЕЉКО: Цеца не штедеше пари- ВАКА ИЗГЛЕДА УНИКАТНИОТ ПОДАРОК(фото)

Вељко и Богдана Ражнатовиќ минатата станаа родители, а фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ стана баба. Богдана се породи...

Сара Фемина / 13 јуни, 2020 17:57

Имено пејачката е преплашена од корона вирусот и чуввствува грижа на совест па наредила на целото обезбедување, возачи и послугата да се тестираат и да не доаѓаат на работа додека не донесат негативен тест.

Цеца ќе го плати тестирањето за целото нејзино обезбедување, возачи и за послугата

Познатата музичка ѕвезда Цеца Ражнатовиќ и нејзниот син Вељко откако минатата недела славеа за приновата во семејството, ...

Катерина Крстиќ / 12 јуни, 2020 9:47

Освен Цеца за која до сега неколку пати во медиумите беше објавено дека не штеди пари за наследникот на нејзиниот син, сега и родителите на Богдана го одврзаа ќесето.

И родителите на Богдана го одврзаа ќесето- на внукот му подарија вртоглава сума пари!

Пред неколку дена снаата на Цеца Ражнатовиќ, Богдана и малиот наследник Жељко беа пуштени од породилиштето, па по тој повод...

Катерина Крстиќ / 9 јуни, 2020 23:49

Познатиот член на прочуената златна генерација на Црвена звезда од Бари во 1991 година, се повлече од јавноста откако го напушти клубот во 2012 година.

ТОЈ БЕШЕ ГОЛЕМА ЉУБОВ НА ЦЕЦА: Легендата на Ѕвезда преживеа инфаркт! Со пејачката се забавуваа неколку години!

Владан Лукиќ, легендарниот фудбалер на Црвена звезда, тогашниот претседател на овој клуб, како што ексклузивно дознава српски...

Катерина Крстиќ / 4 јуни, 2020 18:55

Снимките завршија на Инстаграмот на Цеца, а Анастасија и нивните пријатели кои беа на прославата останаа воодушевени од младата баба. Во еден момент, Цеца „го зграпчи микрофонот“, што ретко го прави, па потоа го испеа својот голем хит „Наговори“.

Баба а изгледа како сестра: Цеца се фати за микрофон и го отпеа својот хит! Сите воодушевени од младата баба!

Цеца Ражнатовиќ стана баба, а нејзиниот син Вељко доби наследник, Жељко, поради што се организираше голема забава. Цеца на...

Катерина Крстиќ / 9:39

Заедно со дизајнерот, Цеца работеше на дизајнирање на специјална лулка која е модерна и целосно анатомски прилагодена на новороденчето.

ЦЕЦА ГО ОДВРЗА ЌЕСЕТО: На внукот Жељко му купи скапоцен поклон, кој пристигна од странство!

Богдана Ражнатовиќ, сопруга на кик-боксерот Велјко Ражнатовиќ, утрово се породи со царски рез во приватна белградска клиника...

Сара Фемина / 3 јуни, 2020 21:00