Пожарникарите соопштија дека припадниците на службите за заштита се на терен од 4 часот наутро и дека имале голем број интервенции.

ЗАСТРАШУВАЧКИ СНИМКИ ОД ЦРНА ГОРА: Излеани реки, поплавени куќи- страшни сцени од поплавите во Црна Гора

Страшното невреме кое беше проследено со дожд и силен ветар, кое денеска ја зафати Црна Гора создаде проблеми во сообраќајот,...

Сара Фемина / 6 ноември, 2019 22:24

Првата неработна недела во Црна Гора за вработените во трговија ќе биде 20 октомври, соопшти Дирекцијата за инспекција.

Казна од 1.000 до 10.000 евра за оние што работат во недела!

Во Црна Гора се посериозни, од 20 Октомври почнуваат со првата неработна недела, која што ќе мора да ја испочитуваат сите трговци.,...

Македонка Димкин / 15 октомври, 2019 20:51

На видето кое ги освои социјалните мрежи се гледеа снежната бајка која утринава го украси Дурмитор .

ВИДЕО: Падна и првиот снег во регионот- снежна бајка во Црна Гора

Во местото Дурмитор, Црна Гора, денеска падна и првиот снег, а температурите се спуштиле под нулата. На видето кое ги освои...

Катерина Крстиќ / 4 октомври, 2019 10:30

Гостите на свадбата ги забавувале Хари Мата Хари, Милица Павловиќ, Александра Пријовиќ и Аца Пејовиќ.

Гламурозна венчаница од 7.000 евра: Снаата од Мило Ѓукановиќ блескаше на свадбата-ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА!

Претседателот на Црна Гора Мило Ѓукановиќ и неговата сопруга Лидија го оженија вчера синот единец во ексклузивното летувалиште...

Сара Фемина / 22 септември, 2019 18:57

На пет момчиња од околината на Подујево, кои извикувале „УЧК, УЧК“ на плажа во Улцињ, им е изречена забрана за влез во Црна Гора.

Албанци на плажа викале „УЧК, УЧК“, веднаш биле протерани од државата

Црна Гора забрани влез за петтмина Албанци, како наведуваат тамошните медиуми забраната ја добиле поради наруѓување на јавниот...

Валерија Петрова / 3 септември, 2019 0:13

Како што објави ТВ Пинк, Бранко Л. денеска на пладне упаднал во зградата на Патријаршијата на Српската православна црква во центарот на Белград, во канцеларија на првиот кат. Бранко извадил пиштол и од благајникот и сметководителот, побарал 200.000 евра, наводно за одбрана на Косово и Црна Гора”.

Драма во Српската православна црква: Вооружен маж барал 200.000 евра за одбрана на Косово и Црна Гора

42 годишниот Бранко Л, кој е државјанин на Црна Гора, денеска бил приведен од страна на полицијата поради вооружен напад...

Катерина Крстиќ / 3 јули, 2019 20:14

Неговиот син, Бошко почина во 2008 година, на 21- годишна возраст, по кратка и тешка болест.

Животот на претседателот на Црна Гора одбележан со семејна трагедија: Смртта на неговиот син никогаш не ја преболе!

Некогашниот претседател на Црна Гора и сојузен премиер на СРЈ Момир Булатович почина вчера во селото Рача, а неговиот живот...

Валерија Петрова / 1 јули, 2019 10:54

Во 1989 година Булатовиќ беше избран за претседател на Претседателството на СК Црна Гора, а претседател на државата стана на првите повеќепартиски избори во 1990 година.

ТАЖНА ВЕСТ: Почина поранешниот претседател на Црна Гора, Момир Булатовиќ!

Поранешниот претседател на Црна Гора, Момир Булатовиќ, денеска почина на 63-годишна возраст. Како што пишуваат црногорските...

Рејхан Бајрами / 30 јуни, 2019 19:43