Како што објави ТВ Пинк, Бранко Л. денеска на пладне упаднал во зградата на Патријаршијата на Српската православна црква во центарот на Белград, во канцеларија на првиот кат. Бранко извадил пиштол и од благајникот и сметководителот, побарал 200.000 евра, наводно за одбрана на Косово и Црна Гора”.

Драма во Српската православна црква: Вооружен маж барал 200.000 евра за одбрана на Косово и Црна Гора

42 годишниот Бранко Л, кој е државјанин на Црна Гора, денеска бил приведен од страна на полицијата поради вооружен напад...

Катерина Крстиќ / 3 јули, 2019 20:14

Неговиот син, Бошко почина во 2008 година, на 21- годишна возраст, по кратка и тешка болест.

Животот на претседателот на Црна Гора одбележан со семејна трагедија: Смртта на неговиот син никогаш не ја преболе!

Некогашниот претседател на Црна Гора и сојузен премиер на СРЈ Момир Булатович почина вчера во селото Рача, а неговиот живот...

Валерија Петрова / 1 јули, 2019 10:54

Во 1989 година Булатовиќ беше избран за претседател на Претседателството на СК Црна Гора, а претседател на државата стана на првите повеќепартиски избори во 1990 година.

ТАЖНА ВЕСТ: Почина поранешниот претседател на Црна Гора, Момир Булатовиќ!

Поранешниот претседател на Црна Гора, Момир Булатовиќ, денеска почина на 63-годишна возраст. Како што пишуваат црногорските...

Рејхан Бајрами / 30 јуни, 2019 19:43

Зоран Заев и Бујар Османи следната недела ќе ја убедуваат Меркел за да им даде датум!

Датумот за преговори со ЕУ зависи од Меркел, но Бујар го знае месецот!

Во гостувањето на емисијата 360 на Алсат, вицепремиерот Османи изјави дека одлуката на ЕУ за Македонија е фиксна и дека земјава...

Данаил Михајловски / 8 јуни, 2019 7:42

Многумина веруваат дека ако се заречат дека на овој ден ќе одат на Духовден во манастирот Острог, нивната болест или болеста на некој нивни близок ќе исчезне „како однесена со вода“.

Денеска е Свети Василије Острошки- овој светец прави чуда!

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 29 април. Денеска е Св. Василиј Острошки. Свети Василиј Острошки...

Сара Фемина / 12 мај, 2019 11:42

Свети Василј Острошки е чудотворец кој лекувал болни и кој и покрај заканите од тогашните турски власти, никогаш не се откажал од вербата во Бога.

ЧУДАТА НА СВЕТИ ВАСИЛИЈ ОСТРОШКИ- слепи прогледуваат, болни оздравуваат, инвалиди проодуваат…

Издлабен во карпа, чиниш лебди, издигнат над рајска шума, на надморска височина од 900 метри е домот на големиот чудотворец,...

Сара Фемина / 14 април, 2019 11:49

Селекторот на црногорскатаа женска ракометна репрезентација Пер Јохансон повика 15 ракометарки за двете пријателски средби против Македонија.

Јохансон во Македонија без Радичевиќ, Булатовиќ и Рајчиќ?

Селекторот на црногорскатаа женска ракометна репрезентација Пер Јохансон повика 15 ракометарки за двете пријателски средби...

Едмонд Бекири / 12 март, 2019 1:30

Марко Милачић, граѓанскиот активист и лидер на „Отпор на безнадежноста„ во видео порака, рече дека Црна Гора ќе остане слободна земја како до сега и нема да има никаков компромис со Албанците.

Марко Милачић со јасна порака: Ова не е Албанија, ова е Црна Гора, така беше и така ќе остане!

Марко Милачић, граѓанскиот активист и лидер на „Отпор на безнадежноста„ и права Црна Гора, со видео порака до албанските...

Рејхан Бајрами / 9 март, 2019 10:53