Во понеделникот околу 14,30 часот во СВР Скопје, 52-годинпата Р.С од Скопје пријавила дека улица „Хаџи Јован Шишков“ нејзината 17- годишна внука била физички нападната од М.Ф. на 35 години.

Малолетник прободен со нож во скопски Чаир!

Министерството за внатрешни работи соопшти во средата дека во дневниот билтен на настани, малолетник е прободен со нож во...

Рејхан Бајрами / 27 јуни, 2019 0:03

Денеска (9.6.2019) на локалниот пат Зелениково-Моране полициски службеници од СВР Скопје го приведоа О.А. од Скопје, кој се бараше за извршено кривично дело „убиство“

Кај Зелениково уапсен убиецот кој изрешета момче во Чаир!

Како што информираше МВР, денеска полицијата го уапсила О.А.(29) од Скопје, осомничен дека со „калашников“ уби момче, пред...

Рејхан Бајрами / 9 јуни, 2019 18:43

Тие кога копале во близина на паркинг, ги поместиле плочките бекатон и ископале дупка скоро 2 метри за поставување на цевките.

ПОЧИВАЈТЕ ВО МИР: Ова се двајцата браќа кои загинаа денеска во Чаир!

Семејствата и пријателите почнаа да се простуваат со браќата Абдулкерим и Менсур Мустафа од Патишка Река кои денеска трагично...

Рејхан Бајрами / 1 јуни, 2019 17:05

Телата на двајцата работници кои утрово беа потрупени со земја при ископ на канал во скопската населба Чаир се извлечени и однесени од погребално возило.

ОПШТИНА ЧАИР: Изведувачот немал дозвола за градилиштето на кое загинаа двајцата браќа!

Службите на општината Чаир потврдија дека градежните работи, во кои што при трагичната несреќа загинаа двајца браќа незаконски...

Перо Милчин / 15:36

Двајцата загинати биле браќа кои работеле во компанијата каде што сопственик бил нивниот татко.

Голема трагедија во Чаир, двајца браќа загинаа при отворање на канал!

Две лица загинаа, додека едно лице доби тешки телесни повреди како резултат на падот на земјата при отворање на канал. Според...

Сара Фемина / 13:15

Како што соопштуваат од МВР, вчера околу 22.50 часот во Секторот за Внатрешни Работи Скопје било пријавено дека пред бурекџилница на ул.„Емин Дураку“ неколку непознати лица физички нападнале 13-годишно момче од Скопје.

Крвав инцидент во Чаир: Рането малолетно дете

Во скопската населба Чаир вчера се случил крвав инцидент, 13-годишно дете било рането при тепачка. Како што соопштуваат од...

Валерија Петрова / 21 мај, 2019 19:28

Ноќеска во 02,35 часот Б.Л (22) од Скопје пријавил дека nа 11.05.2019 година, околу 01,55 часот пред поликлиниката Ченто, физички бил нападнат од страна на четири непознати лица.

Брутално претепано момче од четири лица во скопски Чаир!

Ноќеска физички било нападнато 22 годишно момче од четворица лица на возраст од 18 до 24 години. Ноќеска околу 02,35 часот Б.Л (22)...

Сара Фемина / 11 мај, 2019 15:53