Реновирани се операционите сали, а исто така набавивме и нова опрема. Здравствената заштита ја подигнавме на едно повисоко ниво.

Завршена гасификацијата на гинеколошко-акушерската болница во Чаир

Завршена гасификацијата на гинеколошко-акушерската болница во Чаир. Со гордост можам да кажам дека второто родилиште по...

Стојче Бушин / 20 септември, 2020 15:40

Од почетокот на 2020 година, до крај на јули, извршени се 2.511 породувања, што е за речиси 300 породувања повеќе, во однос на овој период лани.

Во болницата во Чаир евидентирано e зголемување на бројот на породувања

Во болницата во Чаир евидентирано e зголемување на бројот на породувања.  Од почетокот на 2020 година, до крај на јули, извршени...

Стојче Бушин / 16 август, 2020 17:19

Османи вели дека овој втор пик на вирусот, не е поради тоа што не се почитуваат мерките туку за лажните вести кои беа пласирани на граѓаните.

Османи: На еден квадратен километар во Чаир живеат околу 20 илјади граѓани, затоа вирусот полесно се шири

Во вчерашното гостување во ТВ АЛФА, вицепремиерот и шеф на владиниот кризен штаб за справување со корона вирусот Бујар Османи,...

Катерина Крстиќ / 20 јуни, 2020 9:55

Рамномерното развивање на градот е еден од императивите кои јас ги имам како градоначалник, да ги пробиеме непробиените коридори што се предвидени во Генералниот урбанистички план.

СКОПЈЕ ДОБИ НОВ КРУЖЕН ТЕК ВО ЧАИР

Градот Скопје ја заврши изградбата на кружниот тек меѓу улиците Втора македонска бригада и Кемал Сејфула во општината Чаир....

Стојче Бушин / 8 јуни, 2020 17:58

Иако во Македонија беше воведен полициски час од вчера, недела во 11 часот, сепак изгледа тоа не важи за сите.

ВИДЕО: Оро, зурли и тапани- вака се славеше во Чаир за време на полициски час!

Вчера муслиманите ширум светот го празнуваа големиот муслимански празник Бајрам. Отккао целиот месец го поминаа во пост...

Катерина Крстиќ / 25 мај, 2020 10:47

Децата се на возраст меѓу 12 и 13 години и се здобиле со тешки повреди, тие се пренесени во Клиниката за детска хирургија со скршеници, а третотот кое имало полесни повреди е задржано на опсервација.

ТАКСИСТ ПРЕГАЗИ ТРИ ДЕЦА: Очевидците шокирани – ова не е прв пат!

Три девојчиња на возраст меѓу 12 и 13 години беа денеска сериозно повредени откако во нив удрило такси возило. Настанот се случи...

Весна Петровска / 19 декември, 2019 20:31

Има и други, иако не се во врвот на политиката, кои се стални клиенти на ракии, вискија, на марихуана и третирани од двојна личност, или мултиполарност како што е модерно, па не лупаат глупости и не покажуваат тешка злоба и подмуклост до ова ниво. По се изгледа пијат вода од реката Стикс, онаа помеѓу овој свет и подземјето.

Семафор на пешачки во Чаир!

Убеден сум дека постои некој таен извор со посебна вода која луѓево од врвот на СДСМ ги тера да зборуваат лаги за кои знаат...

Катерина Крстиќ / 4 ноември, 2019 10:22

Четиринаесетгодишно девојче во полициската станица во Струмица пријавило дека било силувано од 17-годишен малолетник.

Силување во Чаир

Ноќеска во 00.42 часот во Полициската станица Чаир, жител на Скопје пријавил дека врз неговата малолетна внука била извршена...

Весна Петровска / 9 октомври, 2019 17:29