Предизборно

Социјaл-демократите свесни дека го губат членството – не бираат начини како да допрат до макар еден глас повеќе

Слабата посетеност и лошиот одзив на митинзите на СДСМ создава паника и страв од евентуален пораз – па така социјалдемократите...

Калина Мартинска / 15 април, 2024 16:40

ЗАСЕГА НЕМА ОДГОВОР КОИ СЕ ПРИЧИНИТЕ ЗА ЗАМРЗНУВАЊЕ НА ЧЛЕНСТВОТО НА НАШАТА ТЕЛЕВИЗИЈА, КОЈ ОД ЧЛЕНОВИТЕ ОДНОСНО ОСТАНАТИТЕ ДИРЕКТОРИ Е ИНИЦИЈАТОР ЗА ВАКВАТА ОДЛУКА, И ЗОШТО АЛФА НЕ Е ИЗВЕСТЕНА ЗА ДА ИМА МОЖНОСТ ДА РЕАГИРА.

ММА ГО ЗАМРЗНА ЧЛЕНСТВОТО НА ТЕЛЕВИЗИЈА АЛФА ВО АСОЦИЈАЦИЈАТА

МАКЕДОНСКАТА МЕДИУМСКА АСОЦИЈАЦИЈА ГО ЗАМРЗНА ЧЛЕНСТВОТО НА ТЕЛЕВИЗИЈА АЛФА. СПОРЕД ИНФОРМАЦИИТЕ НА АЛФА ВАКА ОДЛУЧИЛЕ...

Рејхан Бајрами / 21 јануари, 2021 20:36

Мене, а верувам и повеќето граѓани ме интересира овој стручњак да каже кога во последните 8-10 години влегол во амбуланта или барем фатил слушалки?

Костадин: Дали членството на ВМРО знае дека против Вело Марковски се води постапка за тргување со наследство на државата

По повод изборот на д-р Вело Марковски во Ивршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, со коментар на социјалните мрежи се огласи актуелниот...

Владо Марин / 26 септември, 2020 8:41

Дали сакате да се одречеме од тоа дека сме Македонци и зборуваме Македонски јазик?

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ вие не сте патриоти, вие сте бандити!

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов на социјалните мрежи напиша дека нема да дозволи никој да и наштети на неговата...

Владо Марин / 24 февруари, 2020 18:21

Шпанија треба да формира прво влада, по изборите кои се одржаа на 10 ноември.

Франција го ратификуваше Протоколот за членство на Македонија во НАТО, остана уште Шпанија

Денеска на својот Фејсбук профил вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, објави позитивни вести. Фејсбук...

Катерина Крстиќ / 21 ноември, 2019 15:32

Караманлис како премиер на Грција стави вето против Македонија на НАТО самитот во 2008 година!

Караманлис: Потписот на Преспанскиот договор не дава автоматски билет за ЕУ!

Караманлис, поранешниот премиер на Грција, кој ја блокираше поканата на Македонија за НАТО во 2008 година, вчера во Солун изјави:...

Данаил Михајловски / 28 октомври, 2019 13:51

-СДСМ е во алертна фаза во која е неопходно што поскоро да биде вратен назад во рацете на чесното членство.

КУНОВСКА: “Угледот и образот на членовите од СДСМ ги валкаат алчноста на двоецот Заев-Шекеринска”

Актерката Софија Куновска на социјалните мрежи напиша дека е неопходно СДСМ, што поскоро да биде вратен во рацете на чесното...

Рејхан Бајрами / 22 јули, 2019 15:55

Сијарто ги оцени како позитивни напредокот на Србија и Црна Гора, при што повика Европската Унија наредното лето да отвори преговори за членство за Македонија и Албанија

Унгарија повика ЕУ да започне преговори за членство со Македонија

Унгарскиот министер за надворешни работи и трговија Петер Сијарто изјави дека забрзувањето на европските интеграции на...

Мирко Бачиќ / 12 декември, 2018 5:36