Харадинај не знае како ќе го преживее настапот на Шакира на отворањето на мостот на Ибар во организација на градоначалникот на јужниот дел на Митровица, Агим Бахтири

Харадинај: Мене никој нема да ме смени, најмалку Хашим Тачи

По зголемувањето на бројот пратеници кои би поддржале гласање недоверба на Владата на Косово, се огласи и премиерот. Косовскиот...

Мирко Бачиќ / 17 октомври, 2018 9:07

Ќе се изненадите кога ќе прочитате која е причината поради која што Шакира и Пике се одлучиле на ваков чекор

Откриено зошто Шакира на децата им даде православни имиња!

Ако сте се запрашале зошто Шакира и Пике им дадоа на своите деца православни имиња стигна и одговор: Кога во 2014 година супер...

admin@magazin / 19 јули, 2018 21:09