Преговорите со легендата на словенечкиот ракомет Урош Зорман беа во завршна фаза, но двете страни не се договориле околу помошниците на тренерот.

ОФИЦИЈАЛНО: ОВА Е НОВИОТ ТРЕНЕР НА ВАРДАР!

Македонскиот и актуелен европски првак Вардар ја продолжува традицијата со ангажирање на шпански експерти на клупата на...

Рејхан Бајрами / 11 јуни, 2019 11:47

Најголемиот ваучер оди кај европскиот првак, кој е и шампион на Македонија, Вардар. „Црвено-црните“ добиваат 250.000 евра,

ВАРДАР НА СМЕТКАТА ДОБИ УШТЕ 250.000 ЕВРА – ЕВЕ ОД КОГО!

Поделбата на ваучерите од страна на Агенцијата на Млади и Спорт е завршена, а врз основа на критериумите кои беа направени,...

Рејхан Бајрами / 8 јуни, 2019 18:04

Сите овие суми се вкупно најмалку 1.485.000 евра, а доколку Вардар ја освои титулата на неофицијалното светско првенство Супер Глоуб може сумата да биде 1.705.000 евра.

Еве колку милиони евра заработи ВАРДАР ОД ОСВОЕНАТА ТИТУЛА!

Иако пред завршниот турнир во Келн, иднината на силен Вардар беше ставена под знак прашалник, сега веќе не е така, па јасно...

Перо Милчин / 6 јуни, 2019 0:05

Два милиони евра во клубот ќе дојдат од спонзорства, Вардар ќе биде државен проект.

ВАРДАР Е СПАСЕН: ПРИСТИГНУВА СПОНЗОРСТВО ОД ТРИ МИЛИОНИ ЕВРА!

Вардаровата бајка ќе продолжи. Најдобриот тим во Европа цврсто ќе стои на нозе и следната сезона, нема простор за паника околу...

Рејхан Бајрами / 4 јуни, 2019 21:09

Тие му ја посветија втората европска круна на ракометниот клуб Вардар на својот другар од трибината Никола Саздовски – Саздо,

Комити со трогателна порака за Саздо: Дали на небото ги почувствува вибрациите од вчерашната прослава?

Навивачката група Комити, кои воедно се и најверните навивачи на Вардар, упатија трогателна порака до трагично загинатиот...

Катерина Крстиќ / 15:12

Вчера едногласно сите го извикуваа името на Вардар, кој по втор пат се закити со титулата европски шампион. 

Заев го одврза ќесето: Ракометарите на “Вардар” ќе добијат награда од пола милион евра

По освојувањето на европската тирула, шампионите на македонскиот ракометен клуб Р.К Вардар,  беа пречекани со сите почести...

Катерина Крстиќ / 14:35

Без разлика на се, сепак Шилегов сфати дека треба да е дел од народот и во последен момент го организира дочекот а и обезбеди чартер лет, што е сепак за пофалба

Shilegov посрамотен си замина од прославата, Македонците простуваат но не забораваат!

Дежурниот новинар на „Северна Македонија„ Героски кој од време на време се обидува да се прикаже како фер новинар напиша:...

Македонка Димкин / 9:53

„Овие што ги гледате зад мене, овие се најголеми амбасадори на нашата држава, рече капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов.

СТОИЛОВ: Моите соиграчи ќе раскажуваат во своите држави за Вардар и за Македонија!

Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов ја отвори вечерашната програма на плоштадот „Македонија“, кога ракометарите на Вардар...

Рејхан Бајрами / 0:27