За дочекот на нашите ракометари се ангажирани три двокатни автобуси на ЈСП Скопје, еден панорамски и два затворени, со кои тие ќе парадираат од аеродромот до центарот на градот.

ПЕХАРОТ НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ ГО ДОПРЕ МАКЕДОНСКОТО ТЛО!

Македонските шампиони на Вардар се вратија дома и со себе го донесоа највредниот трофеј – пехарот на Лигата на шампионите. По...

Перо Милчин / 3 јуни, 2019 22:04

Во претходно интервју, таткото на Столе изјави дека не му е лесно кога гледа како неговиот син влегува во дуели со противници, но со тек на време се навикнал и сфатил дека тоа е основен дел од спортот.

Ова се родителите на СТОЈАНЧЕ СТОИЛОВ, кои му ја дадоа најголемата поддршка од публиката!

Сунчица и Климе Стоилови се родители на шампионот Столе Стоилов, кои го бодреа својот син и неговите соиграчи на трибините...

Сара Фемина / 17:45

Новите детали ќе бидат соопштени веднаш штом бидат официјализирани од сите страни.

Чартер летот на Вардар е откажан-Со нив доаѓаат и коментаторите од Арена!

Претходно беше соопштено дека доаѓањето на Вардар ќе биде во вечерните часови, претпладнево беше пласирана нова информација,...

Рејхан Бајрами / 11:52

Во рок од три години, нашите ракометари успеаја двапати во свои раце да го држат трофејот за шампиони во Европа, и да го освојат европското злато во Лигата на шампиоите.

ФОТО: Првите честитки за Вардар од поразената Барса

Сите честитки и пофалби одат на контото на Р.К. Вардар по вчерашната победа над Вестпрем, која го направи македонскиот клуб...

Катерина Крстиќ / 11:07

Зошто сите зборуваат за некаков крај на Вардар? Зошто сите мислат дека ја знаат ситуацијата во Вардар?

САМСОНЕНКО: КАКОВ КРАЈ, ОДИМЕ ПОНАТАМУ- ЈАС НЕ МОЖАМ БЕЗ ВАРДАР„

Сергеј Самсоненко, сопственикот на Вардар е пресреќен од сработеното на ракометарите на Вардар на Ф4 турнирот во Келн и освоената...

Перо Милчин / 0:42

За Вардар ова беше втора европска титула по онаа во 2017 година, кога во супер-драматичен Ф4-турнир, како дебитант, ги победи Барселона, а потоа и ПСЖ.

ДИБИРОВ: “Ако после оваа титула никој не ни помогне, ќе ги завршиме кариерите„

Македонски Вардар вторпат во својата историја на ракометот стана европски првак. Во финалето поразен беше Веспрем, а по...

Перо Милчин / 2 јуни, 2019 21:21

Нашите шампиони прикажаа извонредна игра првото полувреме што произведе водство од пет гола разлика.

ЗАЕВ: „Алал да ти е Вардаре, победуваш и обединуваш, радост си најголема за нашиот народ„

Заев: Уште еден македонски блесок во Европа! После победата на нашиот ракометен шампион Вардар, на Фејсбук профилот честиташе...

Рејхан Бајрами / 20:10

Вардар се закити со нова европска круна. Нашиот шампион го растури вестер во келн Вардар е одново на кровот на Европа!

ВАРДАР СЕ ЗАКИТИ СО ВТОРА ЕВРОПСКА КРУНА- ВЕСПРЕМ ДОБИ ЌОТЕГ ОД МАКЕДОНСКИОТ ШАМПИОН!

Вардар е одново на кровот на Европа! Историјата се повторува, Вардар се новиот европски првак, новиот владетел на Стариот...

Перо Милчин / 19:47