Неодамна Ѓоковиќ доби покана да ја посети Македонија, а Ѓоковиќ кажа дека мора да го посети Охрид.

(видео)ЗЛАТНО СРЦЕ: Ѓоковиќ ја прифати поканата од Македонците-“Доаѓам во Македонија и Охрид”

Српскиот ас и најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ вечерва успеа да го освои петтиот трофеј на Вимблдон, откако со...

Рејхан Бајрами / 14 јули, 2019 23:19

Двајцата тенисери како да ги чуваа силите на стартот, во очекување на долга борба за титулата, па започнаа резервирано.

МАЕСТРО НОВАК ЃОКОВИЌ ГО СМАЧКА ФЕДЕРЕР ВО ФИНАЛЕТО НА ВИМБОЛДОН!

Новото маратонско финале на Вимблдон донесе победа за Новак Ѓоковиќ во дуелот со Роџер Федерер. Како и пред пет години, победникот...

Сара Фемина / 20:20

Европскиот кадетски шампион во борење, Бесир Алили вечерва се врати во Скопје. Oпштина Чаир и Боречкиот клуб „Лирија“ организираа свечен пречек за шампионот Алили.

Шампионот дојде во Скопје – голем дочек за Бесир Алили!

Македонскиот шампион Алили беше пречекан од голем број граѓани во Плоштадот Скендербег во Скопје. Дочек за македонскиот...

Валерија Петрова / 24 јуни, 2019 21:30

Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов по вторпат ја подигна титулата европски шампион.

Ракометниот шампион Стојанче Стоилов доби булевар со негово име „Столе Стоилов 5“!

Од вчера во Кафе ресторанот „Рустинка“, кој е во сопственост на братот на Стоилов, Стефан Стоилов, пишува Булевар „Столе...

Перо Милчин / 9 јуни, 2019 10:14

Имено Инстаграм профилот на Стефан Стоилов е преплавен со фотографии од неговиот брат, кој е гордост на цела Македонија.

ФОТО: Братот на Стоилов најгласен меѓу навивачите- успеа да се слика и со трофејот

Стефан Стоилов можеби и веќе ви звучи познато. Ова е братот на македонскиот херој, ракометарот Стојанче Стоилов. Имено Стефан...

Катерина Крстиќ / 3 јуни, 2019 12:08

Во вчерашната комуникација Заев му наложил на Шилегов, Вардар да се пречека со сите почести, но доколку може да се избегне “Порта Македонија“

Градот Скопје организира пречек на Вардар низ Триумфалната порта, во 20 часот!

Владиниот протокол веќе е во комуникација со тимот на Самсоненко, околу деталите за пречекот на европските ракометни шампиони...

Данаил Михајловски / 10:22

Стоилов уште на финалето во СЕХА-лигата објави дека на еден од најомилените ракометари на вардаровата публика ќе му допушти сезонава да ги крене сите трофеи.

СТОЈАНЧЕ СТОИЛОВ ОСТАНА НА ЗБОРОТ: Карачиќ го крена пехарот во Келн !

Стојанче Стоилов, капитенот на Вардар, си остана на дадениот збор и му допушти на Иван Карачиќ да го дигне трофејот за втората...

Перо Милчин / 2 јуни, 2019 20:42