– Ќе ни кажете ли што беше тема на разговорот на вечерата која што ја имавте со Бојан Јовановски и Катица Јанева, вечерта овие двајца обвинети земале 1.000.000 евра од Орце Камчев?

CPAMOТА, ГОСПОЃО ШЕКЕРИНСКА: Што разговарала министерката на вечера со Боки13 и Катица Јанева?

И повторно истата досадна реторика, која веќе навистина никаде не „пали“ – освен можеби пред неупатените бирократи на меѓународните...

Валерија Петрова / 29 октомври, 2019 13:32

Уште три ратификации од Франција, Холандија и Шпанија се потребни за нашата држава да добие полноправно членство во НАТО.

Уште Франција, Холандија и Шпанија треба да дадат зелено светло за прием на Македонија во НАТО

Само уште три држави треба да дадат зелено светло, односно да потпишат за прием на Македонија во НАТО. Уште три ратификации...

Катерина Крстиќ / 25 октомври, 2019 10:41

Според извори на Локално од владејачката партија, Социјалдемократите на Централен одбор ќе одлучуваат помеѓу Спасовски и Николовски, откако Заев одлучил дека Шекеринска е потребна на министерската позиција до целосно ратификување на протоколите за влез во НАТО, нешто што на крајот треба да го изгласа и македонскиот парламент.

Шекеринска надвор од сите комбинации на Заев за премиер!

Оливер Спасовски, Љупчо Николовски и Радмила Шекеринска се имињата кои лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев ги размислувал...

Катерина Крстиќ / 22 октомври, 2019 15:09

Градоначалничката на Битола, Наташа Петровска, истакна дека со процесот на трансформација еден дел од Домот ќе се пренамени во детска градинка со капацитет за 80 деца.

Царовска: “Сите 27 деца од „Мајчин дом“ Битола се преселени во топол дом, кога нешто се работи со посветеност, успешно завршува„

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, заменик-претседателката на Влада, Радмила Шекеринска, и градоначалничката...

Перо Милчин / 14 октомври, 2019 19:37

Тотално е неважно дали Божидар Јанковски (а.к.а Бобо Дајнерс) има љубовница во Белград и дали постојат нивни заеднички фотографии. Тоа нема никаква врска со јавниот интерес за кој еден медиум (како што е нашиот), треба да работи.

Бобо Дајнерс, има швалерка во Белград?

Вчера на порталот Економски Лидер како дел од проектот на порталот кој повикува на општествена одговорност на огласувачите...

Катерина Крстиќ / 10:49

Лично мислам дека тука нема прекршување на законот, но таа нејзина одлука е неетична и е во духот на „началникувањето“ во политиката, феномен против кое заеднички се бунтувавме.

Геровски: „Началничке“, те послуша ли Фатмир?

Разбирам зошто Радмила Шеќеринска во 2013 година имала потреба да инсистира членовите на ДИК да гласаат според законот и според...

Катерина Крстиќ / 10:21

Бомбава” само потврди која е огромната разлика меѓу нас и нив: тие се закануваат, ние бараме принципиелно да се гласа; тие крадат, ние бараме да не се крадат победите.

Шеќеринска по објавената бомба: Тие се закануваат, ние бараме принципиелно да се гласа- не сме исти

Министерката Радмила Шеќеринска, по објавената бомба на Ел Чека, реагираше на својот на Фејсбук профил. Објавувачот на материјалот,...

Катерина Крстиќ / 13 октомври, 2019 15:52

Во аудио бомбата која ја објави Ел Чека се слуша женски глас за кој тој тврди дека е на Шекеринска, која наводно од соговорникот бара членот од ДУИ, Субхи Јакупи, „принципиелно да гласа по однос на изборната победа на опозицијата во Центар и Куманово, за изборниот процес да не добие црвен картон“.

НОВА БОМБА ЗА ШЕКЕРИНСКА: Ќе ја повика ли Рускоска да одговара за противправно влијанија врз членнови на ДИК?

Откако Шеќерим Ахмети, познат како Ел Чека, објави нова бомба преку социјалните мрежи на која се слуша гласот на вицепремиерката...

Катерина Крстиќ / 15:20