„На 09.03.2022 во 03,20 часот било пријавено дека на ул."Петре Пирузе" во Скопје настанал пожар во патничко моторно возило ауди со скопски регистарски ознаки, сопственост на правно лице, а паркирано од Ј.Ш.. Од пожарот зафатени биле и патнички моторни возила пасат, матиз и нисан со скопски регистарски ознаки, сите сопственост на Д.М.(53)", соопштија официјално од МВР.

Се врши увид и се работи на расчистување на случајот

Запален автомобилот на Петре Шилегов

Ноќеска дваесетина минути по 3 часот опожарено е возилото ауди на поранешниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов. Утрово...

Перо Милчин / 9 март, 2022 12:27

Заморот од динамичните денови, состаноци и службени патувања кои се составен дел од мојата работа, немаат никакво влијание врз потребата да поминам квалитетно време со моите деца секојдневно. Нивните потреби, нивниот образовен пат и нивната потреба од разговор, мајчинска љубов и внимание секогаш имаат приоритет.

Во вечерните часови сакам да бидам со моите пријатели во мирна и опуштена атмосфера, иако се потешко наоѓам слободно време. Но, моите блиски и сакани луѓе секогаш имаат разбирање.Денот ми завршува многу доцна, понекогаш на повидок е наредниот ден. Од сопствената креативна енергија за создавање на нови нешта не можам да побегнам. И така постојано во круг.

Но, затоа тука се викендите кога бегам од градската гужва и се препуштам на мирот и спокојот кој го црпам од природата. Уживам во зеленилото на шумите или синилото на водите кои ми овозможуваат да ја оддржувам мојата емоитвна и ментална хармонија.

(ФОТО)Петре Шилегов се потсети на младоста

Поранешниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов, со фотка на Фејсбук се потсети на младоста. На фотографијата е со неговата...

admin@magazin / 7 март, 2022 7:01

Јанчева и Шилегов пиеле виски старо 12 години додека половина милион луѓе едвај врзуваат крај со крај.

Јанчева и Шилегов трошеле десетици илјади денари по кафеани, а плаќале по фактури без тендер

Јанчева и Шилегов трошеле десетици илјади денари по кафеани, а плаќале по фактури без тендер. На неколку дена пред Нова Година...

Перо Милчин / 1 февруари, 2022 6:15

Тој нагласи дека во администрацијата се вработени квалитетни луѓе кои на новата градоначалничка ќе ѝ помогнат во извршување на работите.

ФОТО: Шилегов ѝ ја предаде функцијата на Арсовска: Нејзин избор е кои проекти ќе ги продолжи

Изборот е на госпоѓа Арсовска во однос на тоа кои од проектите ќе продолжи да ги работи. Сепак тоа што е завршено како проектна...

Мирко Бачиќ / 8 ноември, 2021 14:17

Петре Шилегов од СДСМ има 37,13 проценти од гласовите, покражуваат податоците објавени на веб страницата на Државната изборна комисија за резултатите од гласањето на вториот круг од локалните избори.

ШУТ КАРТА ОД СКОПЈАНИ ЗА ШИЛЕГОВ: Арсовска во водство

Од обработени околу 13 проценти од избирачките места во Град Скопје води независната кандидатка поддржана од ВМРО-ДПМНЕ Данела...

admin@magazin / 31 октомври, 2021 20:17

Затоа, од ДУИ упатија повик до сите Албанци, но и другите етнички заедници да гласаат за Шилегов.

Османи ги повика Албанците да гласаат за Шилегов

Фокус на ДУИ во вториот круг од локалните избори во Скопје ќе биде Општина Чаир, каде што нивниот кандидат и актуелен градоначалник...

Рејхан Бајрами / 24 октомври, 2021 10:34

Скопје за четири години стана град кој се грижи вистински за сите, вели Шилегов при посетата во Чаир каде ги молеше граѓаните за гласови!

Шилегов оди по улици во Чаир и моли за гласање

Како резултат на силното вложување во Чаир и северниот дел од градот цените на становите растат и ќе продолжат да растат. Се...

Рејхан Бајрами / 23 октомври, 2021 17:20

Ги повика сите граѓани кои од одредени причини не излегоа на гласање, во вториот круг масовно да излезат и да гласаат.

Шилегов убеден дека ќе победи во вториот круг на гласање

Кандидатот и актуелен градоначалник на Град Скопје поддршан од СДСМ и Коалицијата Петре Шилегов денеска порача дека во вториот...

Мирко Бачиќ / 18 октомври, 2021 21:32