Како што можеме да забележиме на видеото Шилегов демонстрираше при обуката на електричниот тротинет.

(ВИДЕО) Препорака за политичарите од ШИЛЕГОВ: Don’t drink and drive!

Како што е општо познато градоначалникот на Скопје Петре Шилегов е голем љубител на тротинети, па така при една проверка...

admin@magazin / 12 мај, 2019 16:09

Колариќ рече околку Обвинителството не го приведе Шилегов на службен разговор рече таа, постои можност да овозможи тој да ги прикрие трагите и доказите и кривичното дело да мине неказнето.

Шилегов ужива во Шпанија на стадионот “КАМП НОУ”, а од ВМРО ДПМНЕ доби кривична пријава!

ВМРО-ДПМНЕ денеска поднесе кривична пријава против градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов, и уште две непознати лица,...

admin@magazin / 2 мај, 2019 18:01

Камениот мост, Мостот Око и Мостот на уметноста ќе бидат целосно затворени за движење, како и Кејот ,,13 Ноември” од двете страни на реката.

Шилегов ги закрпи сите “дупки” на улиците во Скопје поради Папата Франциск – на 7 мај Скопје блокирано !

Речиси сите улици во Скопје на 7 мај ќе бидат блокирани, поради доаѓањето на Папата Франциск. Десет дена пред посетата на папата...

admin@magazin / 27 април, 2019 20:45

Шилегов најави индивидуална одговорност на одредени функционери од СДСМ

Шилегов: Нема логика да биде казнет Пендаровски, ако сте незадоволни од СДСМ!

“Пораката од граѓаните е примена и таа допира до нас“, рече градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, во врска со слабите...

Данаил Михајловски / 23 април, 2019 12:53

Тротинетот го паркирал покрај Тутунска банка и од таму се упатил кон топлата луѓе во центарот на Скопје.

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ на вчерашниот митинг од СДСМ стигнал со тротинет ?

Освен Стево Пендаровски кој беше на мета на твитерџиите, овој пат се најде и градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов. На...

admin@magazin / 15 април, 2019 17:38

Градоначалникот Шилегов истакна дека водата што ја пијат скопјани е безбедна и невозможно е да биде загадена. Скопската вода, како што рече, е една од трите најдобри води во Европа.

ШИЛЕГОВ: „Тури уште по една да се напиеме, денеска е светски ден„

Градоначалникот Шилегов денеска на светскиот ден на водата изјави дека водата што ја пијат Скопјани е безбедна и невозможно...

admin@magazin / 22 март, 2019 23:29

Како што пишуваше вчера на социјалните мрежи тој со неговиот најдобар другар тротинетот, посетуваше состаноци и средби.

Шилегов облечен во костум и вечерва на тротинет го заврте цело Скопје !

И вечерва како што можеме да забележиме на Фејсбук профилот од градоначалникот на град Скопје Петре Шилегов, е активен со...

Рејхан Бајрами / 20 март, 2019 0:18

Овие денови тој објави фотографии како тој со тротинет оди на работа и уредно преминува на пешачкиот премин во центарот на Скопје.

Шилегов со порака до хејтерите : „Денес се возев 65 километри на тротинет по состаноци и средби – и вие можете ако сакате„

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, повторно денеска се возеше на електричниот тротинет, се со цел да ги мотивира жителите...

admin@magazin / 19 март, 2019 1:05