Од 23 ноември ( понеделник) во Skopje City Mall започнува нашата Black Friday Week манија која ќе трае се до 29ти ноември.

BLACK FRIDAY ПРЕРАСНУВА ВО BLACK FRIDAY WEEK

Black Friday во Skopje City Mall не е само еден ден. Ниту два, ниту три, туку цели 7 дена. Дали сте подготвени еден супер шопинг настан?...

admin@magazin / 28 ноември, 2020 13:11

Град Скопје ги потсетува потрошувачите за можноста овој вид на отпад да се одложи во центрите за селекција на отпад на ЈП „Комунална хигиена“ во Карпош и Вардариште, без плаќање паричен надоместок.

ЗА „BLACK FRIDAY“ ОДЛОЖЕТЕ ГО КАБАСТИОТ ОТПАД НА ВИСТИНСКОТО МЕСТО

Град Скопје оваа година спроведува кампања за правилно одложување на кабастиот отпад за време на „Black Friday“. Поучени од искуствата...

Владо Марин / 26 ноември, 2020 15:03

Долгопосакуваното модно парче, книга од вашиот омилен писател, апарат за домаќинство, нов парфем... Составете си листа на желби и посетете нè, сè што ви треба ќе најдете тука.

Black Friday во Ramstore Mall: Дали сте подготвени за добар шопинг? Ние сме!

Се ближи омилениот празник на сите зависници од шопинг и попусти- Black Friday. По тој повод, во период од 23.11 до 29.11, Ramstore Mall за своите...

admin@magazin / 23 ноември, 2020 9:46

Со ситуацијата во која се најдовме сите и пандемијата која го зафати целиот свет и речиси повеќе од 2 месеци не работење, Рамстор Мол започнува со нормално функционирање.

ШОПИНГ ЛУДИЛО: РАМСТОР МОЛ ЗАПОЧНУВА СО РАБОТА ОД УТРЕ!

Рамстор Мол согласно сите препораки на Владата и Министерството за здравство од утре (Четврток, 14.05.2020) ги отвора своите врати...

Владо Марин / 13 мај, 2020 21:11

На касите за плаќање ќе се обезбеди и регулира растојание од 1,5 – метар помеѓу касиерот и купувачите.

Вака ќе изледа шопингот: Облеката нема да се пробува во продавниците, туку дома

Љупчо Маневски, генерален менаџер на „Фешн груп Македонија“ за порталот Факултети го презентираше нивниот предлог за функционирање...

Владо Марин / 10 мај, 2020 10:05

Првата неработна недела во Црна Гора за вработените во трговија ќе биде 20 октомври, соопшти Дирекцијата за инспекција.

Казна од 1.000 до 10.000 евра за оние што работат во недела!

Во Црна Гора се посериозни, од 20 Октомври почнуваат со првата неработна недела, која што ќе мора да ја испочитуваат сите трговци.,...

Македонка Димкин / 15 октомври, 2019 20:51

Како што е видено до сега, фамилија Заеви се големи љубители на луксузни коли, летувања и зимувања во скапи одморалишта во Италија, Германија, Бугарија и подалеку во светот.

Братучед му на Заев паркиран на сред улица, пазарел брендирана облека

На социјалните мрежи се појави слика, како денеска братучед му на премиерот Зоран Заев се паркирал на сред Рекорд за да натовари...

Рејхан Бајрами / 11 февруари, 2019 19:34

Никола Груевски се шетал во трговскиот центар, веќе кога бил испразнет, пред да се затворат продавниците.

Груевски ужива на шопинг во Будимпешта

Унгарскиот портал 444.hu објави видео од бившиот премиер на Република Македонија Никола Груевски, како се шета во трговскиот...

Перо Милчин / 21 јануари, 2019 17:45