Дербито на Светското првенство 2018 меѓу Португалија и Шпанија заврши без победник, односно 3:3

СП2018: Одличен натпревар со шест гола помеѓу Португалија и Шпанија

Кристијано Роналдо беше во центарот на вниманието, бидејќи постигна хет-трик и се запиша во историјата на овој натпревар. Роналдо...

admin@magazin / 15 јуни, 2018 22:34

Експлозија во фабрика за огномет  усмрти жена во северозападна Шпанија.

Еден мртов и 30 повредени во експлозија во фабрика за огномет

Експлозија во фабрика за огномет  усмрти жена во северозападна Шпанија. Покрај тоа, 30 лица – меѓу кои и седум деца –...

Македонка Димкин / 26 мај, 2018 9:42