Ќе се модернизираат и 5 те постоечки наплатни рампи – во Миладиновци, Глумово, Желино, Тетово и Гостивар, но од Државни патишта велат дека за сега, не се предвидени повисоки цени за овие патарини.

ГРАЃАНИТЕ УШТЕ ПОСИРОМАШНИ: Во еден правец 160 денари за патарини- Ќе се градат две нови од Скопје до Штип

Следниот месец почнува изградбата на двете нови патарини на автопатот Скопје Штип! Едната, во Преод, ќе чини 50, во Кадрифаково...

Перо Милчин / 11 јануари, 2021 5:38

Од досега обработените гласачки ливчиња вкупно 813 или 5,6 отсто се неважечки.

ДИК ОФИЦИЈАЛНО: Ова се досега обработените гласови на изборите во Штип!

Државната изборна комисија (ДИК) обработи 99,8 отсто од регистрираните (41 777) гласачи во Штип, пренесе 360! За изборите да бидат...

Стојче Бушин / 14 декември, 2020 6:13

Денеска граѓаните на Штип пратија силна порака. Кажаа ДА за напредокот на Штип. Да, за грижа, одговорност и стабилност!
Кажаа НЕ за блокадите. НЕ за бојкотот. НЕ за лаги, стравови и хистерии!

ЗАЕВ: Срцето на македонскиот исток е во сигурни раце

Според досегашните податоци, над 80 отсто од гласовите во Штип освои кандидатот Сашко Николов, додека во Пласница победи Алија...

Рејхан Бајрами / 6:05

Граѓаните на Штип своето право на глас можат да го дадат за еден од петмината кандидати за градоначалник.

ДИК: До 9 часот излезеноста во Штип 2,94, а во Пласница 7,37 отсто

Граѓаните на општините Штип и Пласница денеска гласаат за избор на нов градоначалник. Избирачките места се отворени во 7,...

Рејхан Бајрами / 13 декември, 2020 10:13

Денеска гласаат болните и изнемоштените, исто така во домашни услови и под посебни Ковид протоколи, како и осудените лица во петте казнено поправни установи во земјава.

ИЗБОРИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК: Во Штип гласаат болните, немоќните, осудениците и станарите на геријатриските домови

Сите 12 граѓани позитивни на Ковид 19 или во изолација, кои по електронски пат се пријавија за гласање во ОИК го искористиле...

Рејхан Бајрами / 12 декември, 2020 8:37

Од лекар на Итна медицинска помош е констатирана смрт.

TРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Мајка ја пронашла својата ќерка (22) почината!

На 20.11.2020 во СВР Штип било пријавено дека К.В. околу 07.00 часот во нејзиниот дом на ул.„Булевар ЈНА“ во Штип, ја пронашла својата...

Рејхан Бајрами / 22 ноември, 2020 9:55

Само сакам да знаете дека ЈАС СЕ ОБИДОВ да имам разбирање, но Вашите грешки и пропусти секојдневно ме демантираат.

НЕВИДЕН СКАНДАЛ: Директорот на штипската болница Ален Георгиев знаел дека починатата пациентка е во тешка состојба и не ја приклучил на кислород?

Уште ова, отпосле дознаваме дека Вие сте знаеле дека мајка ми е во тешка ситуација уште од почетокот и дека НЕ СМЕЕ да се дозволи...

Рејхан Бајрами / 18 ноември, 2020 19:41

Ќерката тврди, дека од податоците на мобилниот телефон на мајка и, евидентно е дека таа со часови не успеала да добие ниту едно медицинско лице да и донесе боца кислород во собата, во последните моменти од животот, кога таа боца кислород била клучна за нејзиното преживување!

Почнаа истрагите за смртта на 41-годишна жена во штипската болница како последица на КОВИД-19

Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДЦЗИ) во моментов спроведува вонреден инспекциски надзор во Клиничката болница...

Перо Милчин / 16 ноември, 2020 15:41