Шумахер веќе 7 години е со лоша здравствена состојба, а медиумите многу малку знаат за него.

Конечно позната причината за лошата здравствена состојба на Шумахер!

Шокантна вест дрнеска објавија светските медиуми за некогашниот број еден возач на Формула 1 Михаел Шумахер,. Имено како...

Катерина Крстиќ / 19 септември, 2020 11:25

Уште од денот на несреќата, семејството ја крие состојбата на Шумахер, далеку од очите на јавноста, но сепак Тод е еден од ретките луѓе што сопругата на Шумахер, Корина дозволува да се приближи на нејзиниот сопруг. 

Конечно добра вест за состојбата на Михаел Шумахер

Добри вести пристигнаа за фановите на некогашниот број еден возач на Формула 1 Михаил Шумахер. Убавата вест денеска ја соопшти...

Катерина Крстиќ / 14 септември, 2020 22:39

Мик Шумахер преку отворено писмо ја објасни ситуацијата во славното семејство.

Синот на Шумахер се отвори пред јавноста: Никогаш не го гледав татко ми како најголем возач на светот!

Синот на број еден возачот на Формула 1, Михаел Шумахер, после долги години од несреќата на неговиот татко реши да си ја отвори...

Катерина Крстиќ / 30 јуни, 2020 9:03

Инаку сопругата на Шумахер пред околу една недела испрати мистериозна порака со што ја замисли јавноста. 

“Никогаш нема да биде ист човек”- лекар ја откри вистината за Шумахер

Никола Акчари, кој е познат италијански неврохирург  ја состојбата на легендата во Формула 1, Михаел Шумахер. Надвор од...

Катерина Крстиќ / 31 декември, 2019 16:20

Седумкратниот светски шампион доживеал страшна повреда на мозокот во 2013 година при падз време на скијање.

Сопругата на Шумахер ја крие вистината цели шест години- шокантно тврдење на неговата менаџерка

Поранешниот менаџер на Михаел Шумахер, Вили Вебер ги изненади сите кога кажа дека сопругата на легендарниот возач од Формула...

Катерина Крстиќ / 12 ноември, 2019 19:36

Имено по сите гласини кои излегоа во јавноста дека всушност Менаш на Шумахер испробал експериментална терапија, тој реши за првпат да се огласи во јавноста во врска со медиумските натписи за неговата работа.

Не сум магионичар и не правам чуда- по низа гласини се огласи докторот на Шумахер

Откако шампионот број еден во Формула1, пред неколку недели беше на терапија со матичнни клетки во болницата во Париз, конечно...

Катерина Крстиќ / 1 октомври, 2019 10:23

Некогашниот шеф на тимот на Ферари вчера бил во болничката соба на Михаел Шумахер и со него поминал 45 минути. Шумахер се лекуваше со матични клетки.

ПРЕКРАСНА ВЕСТ: Микаел Шумахер се разбуди од кома!

Како што пишуваат британските медиуми, повеќекратниот шампион во Формула 1 Михаел Шумахер е во свесна состојба откако го...

Рејхан Бајрами / 11 септември, 2019 21:19