Во колумната за „Хералд сан“,Грот беше многу суров кон Новак во неколку наврати, како што  правеше и претходно.

БАРААТ ЃОКОВИЌ ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ: Не ми е грижа за неговата донација во болниците, Ѓоковиќ мора да си оди!

Критиките кон Новак Ѓоковиќ продолжува по организирањето на Адрија Тур, а последната доаѓа од Австралија. Поранешниот тенисер...

Катерина Крстиќ / 7 јули, 2020 11:51

Паники, Ќориќ и Грох остануваат во Задар во самизолација.

Тренерот на Ѓоковиќ позитивен на коронавирус- тенисерот одбива да се тестира!

Марко Паники, тренерот на број еден тенисерот Новак Ѓоковиќ е позитивен на вирусот корона, потврдија од екипата на Новак,...

Катерина Крстиќ / 22 јуни, 2020 11:09

Поранешната лидерка на женскиот тенис, Амели Моресмо минатиот месец истакна дека целата сезона во 2020 година може да се откаже и дека нема да има турнири сè додека натпреварувачите не бидат имунизирани против КОВИД-19.

Ѓоковиќ: Јас сум против вакцинирање за Ковид-19- несакам некој да ме тера да се вакцинирам!

Српскиот број еден тенисер кој го освои светот, Новак Ѓоковиќ веќе неколку пати беше во центарот на вниманието поради коронавирусот,...

Катерина Крстиќ / 20 април, 2020 10:43

Засега не е познато за каков вид на помош станува збор, но Италијанците велат дека станува збор за голема сума. Она што најмногу ги воодушеви беше неговата желба да биде анонимно. Сепак, овие информации беа објавени.

НОЛЕ ГОЛЕМ СИ! Најдобриот српски тенисер уште еднаш го воодушеви светот: После Србија помогна и на Италија во борбата против коронавирусот!

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ, донираше во болницата во Бергамо, местото во Италија кое е најпогодено од корона...

Катерина Крстиќ / 15 април, 2020 16:51

- Благодарам на Кина, тие се одлични пријатели, вели Ѓоковиќ.

ВАКА СЕ САКА ТАТКОВИНАТА: Ѓоковиќ од свој ЏЕБ донира МИЛИОН ЕВРА за СРБИЈА против корона вирусот!

Првиот светски тенисер Новак Ѓоковиќ разговараше со српските новинари преку конференциски повик и најави дека и дава на...

Сара Фемина / 27 март, 2020 12:55

Огромна и неизмерна загуба е за спортскиот свет, а смртта на легендарниот кошаркар го потресе и српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, кој беше негов близок пријател.

Ѓоковиќ и Коби беа најдобри пријатели: Еве што изјави Новак, еден ден пред смртта на Брајант!

Целиот свет жали и е во неверување поради трагичната смрт на еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Коби Брајант. Коби...

Сара Фемина / 26 јануари, 2020 22:35

Ѓоковиќ: Заработив доволно за да ја нахранам цела Србија

Ѓоковиќ: Заработив доволно за да ја нахранам цела Србија – ОТВОРА РЕСТОРАН ЗА БЕЗДОМНИЦИ

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ повторно ги освојува симпатиите на светот – овојпат не со тениската игра туку со хуманитарната...

Узунов Бобан / 26 август, 2019 8:50

Таткото на Новак Ѓоковиќ, побарал од Боба да инвестира 500.000 евра во младиот тенисер, односно неговата идеја била тој да добива по 15% од секој договор кој ќе го склучи Ѓоковиќ, но Боба ја одбил ваквата понуда велејќи дека таквата инвестиција нема смисла.

Боба Живоиновиќ не сакал да инвестира во кариерата на Ѓоковиќ- изгубил многу пари поради таа грешка

Боба Живоиновиќ, сопругот на познатата пејачка Лепа Брена, кој е поранешен српски тенисер пред 17 години одбил да инвестира...

Катерина Крстиќ / 27 јули, 2019 0:14