Ќе бидам искрен и ќе ви кажам дека многу ми е жал што Заев влезе во ваков филм.

“Вечерва после скандалозната изјава на Заев, бев мета на организирани напади на сдсмовските ботови и приврзаници на премиерот”

Шокантна, дискриминирачка и заканувачка –на овој начин новинарот Бранко Героски ја оцени вчерашната изјава на премиерот...

Рејхан Бајрами / 14 август, 2019 2:10

И прашувам јавно – дали тоа Зоран Заев мене ми се заканува?

ГЕРОСКИ: “Барам од ЗАЕВ јавно да ми се извини за оваа срамна, безобразна и дискриминирачка изјава”

Барам премиерот Зоран Заев веднаш јавно да се извини за оваа срамна, крајно безобразна и дискриминирачка изјава, од која...

Сара Фемина / 13 август, 2019 20:51

-Судбината на македонскиот народ е тешка и претешка. Меѓутоа, Македонецот сам избира како ќе оди-дали исправен, горд, честит или ќе се свитка, ќе лази или ќе оди по патот на историјата.

Основачите на ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски на дуелот покажа патриотски чуства како Македонец !

Основачите на партијата со поддршка за Мицкоски: Тој со ставови на државник и патриот за Македонија, антидржавникот Заев...

Рејхан Бајрами / 27 март, 2019 19:21

Благодарност за поддршката од мојата партија, моите пријатели и револтираните граѓани! По 4 часа психичко малтретирање излегов од полициската станица во Ново Лисиче.

Членовите на УМС на ВМРО ДПМНЕ со закани од полицијата „Знаете ли вие кој е Зоран Заев„

Петар Миовски организациониот секретар на УМС на ВМРО ДПМНЕ, кој утрово беше уапсен со други млади од партијата, поради наводно...

Рејхан Бајрами / 27 февруари, 2019 18:54