Нашата мрежа од над 30 лиценцирани психолози се понуди да овозможи бесплатно советување и психолошка поддршка на сите девојки чија доверба била злоупотребена од членовите на групата “Јавна Соба” – велат психолозите за иницијативата.

30 лиценцирани психолози понудија бесплатна помош за жртвите од „Јавна соба“

Онлајн платформа за анонимно советување со лиценцирани психолози „Разговори.мк“, им понуди бесплатна стручна помош на...

Перо Милчин / 28 јануари, 2021 14:54

Полицијата работи на расчистување на случајот.

ПРОСТИТУЦИЈА, СЕКСУАЛНИ УСЛУГИ: Повторно отворена „Јавна соба“ – групата на која се споделуваа експлицитни фотографии

Во „Јавна соба“ минатата година ова време беа регистрирани околу 7.000 корисници кои си разменуваа експлицитни фотографии...

Перо Милчин / 27 јануари, 2021 14:08

Како што е наведено таму, основач на групата наводно е 31-годишен маж од Германија, кој досега има објавено над 500 експлицитни фотографии од девојки и од момчиња од Македонија.

Порнографската група „Јавна соба“ се пресели на светски познат порно сајт

Групата „Јавна соба“ која по наредба на МВР беше затворена, а фотографиите избришани,од пред две недели повторно е активна,...

Катерина Крстиќ / 20 февруари, 2020 19:02

Пред „приватното да биде јавно“ треба и во сферата на приватното жените да се изборат за своето место.

Покрај „Јавна соба“ постои и нешто што се вика „Сопствена соба“

Пред „приватното да биде јавно“ треба и во сферата на приватното жените да се изборат за своето место. Во партијархални...

Магдалена Стојмановиќ / 4 февруари, 2020 12:00

КУРИР преку свои неофицијални извори дојде до профилот на еден од модераторите во оваа ужасна група.

УЖАСНО: ПОЗНАТ ИДЕНТИТЕТОТ: 40 годишен сопруг и татко е модератор во „ЈАВНА СОБА“

Јавноста, а особено родителите се кренаа на нозе откако беше обелоденето постоењето на групата „Јавна соба“ на апликацијата...

Весна Петровска / 28 јануари, 2020 13:45

Таа е скандализирана од содржината на пораките во „Јавна Соба“ бидејќи како што вели за „Слободен печат“, не само што ѝ е нарушен угледот, туку и добива еден куп вознемирувачки пораки во приватни пораки.

Жртва на Јавна соба: Јас сум мажена, фотографиите ми ги злоупотребиле – сопругот ме виде на вести!

Дваесет и едногодишната Јелена Мартиновска од Скопје, е една од жртвите во вознемирувачката група „Јавна соба“ на апликацијата...

Весна Петровска / 27 јануари, 2020 15:47