Откако целата македонска јавност виде и слушна како Катица Јанева за милионски суми договара ослободување на осомничен во еден од предмети СЈО, македонските граѓани целосно загубија доверба во правосудниот систем на државата.

ПОТРЕСНО: “Рускоска не му дозволи на мојот сопруг за последен пат да се поздрави со неговата мајка„

Правосудниот систем во Република Македонија е пред целосен рacпад, по ескалиpaњето на најголемата афера во македонската историја,...

Сара Фемина / 23 август, 2019 0:11

Јанева, својата кариера во Обвинителството во Гевгелија ја започнала во 2003 година како помошник обвинител. Во 2009 е именувана за обвинител.

ОВА Е ЖИВОТНИОТ ПАТ НА ЈАНЕВА: Од студиски патувања во САД, обуки во Италија до затвореник во Шутка!

Специјалната јавна обвинителка е уапсена вчера попладне во својот дом во Скопје. Нејзиното приведување е поврзано со случајот...

Сара Фемина / 22 август, 2019 23:00

Денеска Јанева беше приведена, а вечерва и беше одреден 30 дневен притвор во затворот Шутка.

ТОРТЕВСКИ:” За мебел од 5.000 евра Катица не треба во притвор, право во Демир Хисар нека ја носат”

Адвокатот Александар Тортевски се огласи на „Твитер“ за денешните случувања во врска со обвинителката Катица Јанева, која...

Сара Фемина / 21 август, 2019 23:39

Пријавила и депозити и кредитни картички на свое име и на децата, исто така и кредити.

ОВА Е ВОЗНИОТ ПАРК НА КАТИЦА ЈАНЕВА- Ровер 45, Ауди А4 и многу друго!

Вечерва притвор од 30 дена вечерва и е одреден на специјалната обвинителка Катица Јанева, како третоосомничена во случајот...

Перо Милчин / 22:23

Токму мебелот со полициска асистенција денеска беше изнесен од нејзиниот дом - фотелји, софа, маса и друга покуќнина, а претходно одземен беше и нејзиниот компјутер од просториите на СЈО.

Фотелји, софа, маса и друга покуќнина што ги добила Јанева биле купени на ВЕРЕСИЈА!

Обвинителството треба да утврди каде завршиле 1,5 милиони евра од рекетот. Мебелот кој и бил подарен на Јанева од осомничениот...

Рејхан Бајрами / 22:03

Предметот е многу експониран во јавноста, многу работи излегоа во јавноста и едноставно прво сакав да ја слушнам што има да каже

Русковска: “Не сакам оваа истрага да се претвори во реалити шоу, неопходен е притвор за Јанева”

Вечерва пред новинарите обвинителката Вилма Рускоска по распитот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во Кривичниот...

Перо Милчин / 21:52

Притворот го побара Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција.

КАТИЦА ЈАНЕВА ЗАД РЕШЕТКИ – ОДРЕДЕН 30 ДНЕВЕН ПРИТВОР ЗА ОБВИНИТЕЛКАТА!

Катица Јанева од вечерва се наоѓа во истражниот затвор “Скопје” во Шуто Оризари. Шефицата на СЈО, Катица Јанева вечерва...

Рејхан Бајрами / 21:19

Според него, хумано би било да и дозволат на Јанева да оди во Гевгелија на погребот на макја и.

СТЕВАН ПАВЛЕСКИ: КАТИЦА ЈАНЕВА Е ЖРТВА НА СЛУЧАЈОТ “РЕКЕТ”

Адвокатот на осомничената специјална обвинителка Катица Јанева, Стеван Павлески во изјава за новинарите, дека Jанева е жртва...

Перо Милчин / 20:11