Жбогар посочи дека за него најголемо разочарување беше тоа што шефицата на СЈО, Катица Јанева била вмешана во случајот Рекет, но сепак додава дека има повеќе работи кои го охрабриле.

Жбогар: Најголемо разочарување за мене беше вмешаноста на Катица Јанева во „Рекет“

Во интервју за „360 Степени“ евроамбасадорот во заминување Самуел Жбогар говорејќи за својата работа во државава изминатите...

Катерина Крстиќ / 8 септември, 2020 9:31

Јанева денеска со полициска придружба била спроведена да присуствува на погребот во Гевгелија.

ПОЧИНА ТАТКОТО НА КАТИЦА ЈАНЕВА!

Поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева го изгуби и нејзиниот татко, Костадин Делиџаков кој беше долгогодишен...

Стојче Бушин / 13 јуни, 2020 22:43

Прво, криминалецот Зоран Заев е во исто време премиер и врховен судија!

ЈАНУШЕВ: Криминалецот Зоран Заев е главата на октоподот и главниот сатрап на судството

Снимките покажуваат зошто Заев треба да оди во затвор и зошто мафијата има своја држава. Заев вели “близок сум со Јово”,...

Мате Парлоф / 23 февруари, 2020 20:54

Како што дополни, јасно се гледа контурата на главата на октоподот за што тој нема дилема кој. Видовме, рече Мицкоски, дека дури и оние лица кои располагале со ПИ мерките кога виделе каде се упатува Јанева престанале да снимаат.

Мицкоски: Заев и Јанева другарувале во минатото, ситуацијава со “Рекет” е резултат на нивното другарство

Христијан Мицкоски, лидерот на најголемата македонска партија ВМРО-ДПМНЕ, денеска рече дека како ќе заврши случајот „Рекет“...

Катерина Крстиќ / 21 февруари, 2020 23:57

Банкноти од по 500 евра, во снопче на кои стои назнака „НЛБ Тутунска банка”, и Катица Јанева на сликата е презентирана пред судот,

Ќе го јаде ли „стапот„ само Јанева, или пак е ова неминовна театарска претстава?

Банкноти од по 500 евра, во снопче на кои стои назнака „НЛБ Тутунска банка”, и Катица Јанева на сликата е презентирана пред...

Македонка Димкин / 11 февруари, 2020 15:07

Тогаш новинарката и постави прашање на Катица дали се кае што ја ангажирала Стефанова,на што таа рече дека направила вистински избор.

ШТО СЕ СМЕНИ ЗА ЕДНА ГОДИНА: Стефанова минатата година беше професионалец а вчера го*нарка и о*оспија

Ако направиме мал времеплов и се вратиме на почетокот на 2019 година, ќе знаеме дека поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева,...

Катерина Крстиќ / 28 јануари, 2020 10:58

Од ВМРО-ДПМНЕ истакнуваат дека од СЈО земале пари и Драгица Аврамчева, ќерка на Кети Аврамчева, директор на ООУ „Владо Кантарџиев“, која добила 30.000 евра, како и Илија Аврамовски, инспектор во МВР Гевгелија, чија сопруга, Јасминка Аврамска, е командир на ПС Богородица. На него Јанева му дала неверојатни 59.000 евра.

Како Јаневи станаа едни од најбогатите во Македонија: Катица ги обезбедила роднините па ги богатела другарите на синот

Катица Јанева, под заштита на Зоран Заев, била дел од милионска рекет шема, но и го злоупотребувала буџетот на СЈО за плаќање...

Катерина Крстиќ / 14 декември, 2019 14:08

Како и да е, го повикувам Миленко барем еднаш да се потруди да докаже една од своите бедни измислици за мене.

ГЕРОСКИ НАЈАВИ НОВА БОМБА: Во јануари ќе ве газам со нова тура приказни – мамичето мамино клеветничко!

Хајката против мене се засилува. Тоа покажува колку власта е ослабена, а Заев нервозен. И колку одбраната на Катица Јанева...

Сара Фемина / 13 декември, 2019 17:15