Според Заев, притворот е еден тип на казна, без разлика на тоа за кого се работи.

ЗАЕВ ЗА ЈАНЕВА: Притворот за мене е казна!

Премиерот на Република Македонија и лидер на СДСМ, Зоран Заев вечерва гостува во МРТ заедно со министерката за финансии,...

Сара Фемина / 19 ноември, 2019 20:54

На лично име има пријавено возила „Пасат“ и „Фиат Панда“, но и благородни метали и уметнички и колекционерски предмети.

НЕПОЗНАТА ЗА ЈАВНОСТА: Ова е судијката која ќе им пресуди на Јанева и Боки 13- OВА Е НЕЈЗИНИОТ АНКЕТЕН ЛИСТ!

За повеќе од две недели поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева, неформалниот сопственик на 1 ТВ, Бојан Јовановски...

Сара Фемина / 15 ноември, 2019 0:56

Фотографијата на човекот со кого разговарала Јанева е скриена.

ФОТО НА ДЕНОТ ОД ШУТКА: КАТИЦА ЈАНЕВА легната и расположена зборува на мобилен со непознато лице(ФОТО)

Фотографија на екс шефицата на СЈО Катица Јанева вчера се појави на социјалните мрежи. Скопјанецот Дини Муареми објавува...

Сара Фемина / 9 ноември, 2019 8:59

Според истиот извор, скапата Луј Витон ташна на Јанева се уште е во Обвинителството.

УДАРНА ВЕСТ: Ташна „ЛУЈ ВИТОН“ запленета во домот на Катица Јанева!

Женска ташна „Луј Витон“ била на листата запленети предмети од домот на Катица Јанева на 21 август, објави ТВ24. Според информациите...

Рејхан Бајрами / 20 октомври, 2019 16:05

Според информациите од Обвинителството, вториот дел од истрагата нема да завршува следниве недели.

Се открива вистината: Во мобилниот на Боки 13 фатена вибер порака од осомничена која напишала 3.000, 5.000, 10.000!

Обвинителството за организиран криминал и корупција за истрагата „Рекет“ има во раце вибер пораки испратени од една од...

Рејхан Бајрами / 12:30

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денес соопшти дека е поднесено обвинение за три слица во овој случај.

Најмалку 3 години затвор за делото за кое е обвинета Јанева

Казна затвор од најмалку три години пропишува кривичниот закон за делото за кое е обвинета поранешната специјална обвинителка...

Катерина Крстиќ / 10 октомври, 2019 18:07

Тој додава дека доколку во рок од 24 часа не добие јавно извинување од Каракамишева ќе ја тужи за клевета и фалсификат.

УРНЕБЕСНО: Јанчев откри дека членската книшка што ја објави Каракамишева е на КАТИЦА ЈАНЕВАФОТО)

Неколку часа откако професорката Тања Каракамишева објави членска книшка од СДСМ која гласи на име Митко Јанчев, порачувајќи...

Перо Милчин / 7 октомври, 2019 9:22

Жалбата пред повисокиот суд следуваше откако претходно Кривичен ја одби гаранцијата од движен и недвижен имот кој Јанева го понуди како гаранција за да ѝ биде одредено поблага мерка.

ЗА ЈАНЕВА НЕМА МРДАЊЕ ОД ШУТКА: Апелација потврди – Катица останува во притвор!

Апелацискиот суд денеска и официјално донесе одлука дека Катица Јанева останува во Шутка. Судот добил информација од обвинителството...

Рејхан Бајрами / 1 октомври, 2019 13:27