Знам дека најпосле имаме избор, ама имаме избор: универзитетски професор, правник, човек со професионален, човечки интегритет и најважното – животно искуство!

БОЈАЏИ: Гордана Силјановска ќе ја врати Македонија на убавиот пат, на патот на ИДЕАЛИЗМОТ!

Режисерот на филмот „Ругање на Христа“, Јани Бојаџи кој добиваше закани од страна на УЧК за своето авторско дело и имаше...

admin@magazin / 4 мај, 2019 2:19

Режисерот Јани Бојаџи, чие филмско остварување за малку не беше цензурирано од владата на СДСМ и Заев, повика на трезвеност, бегање од дефокусирањето и протести

И режисерот Бојаџи повика на протест

Режисерот Јани Бојаџи повика на протест, што ќе се одржи денес пред Собранието на Република Македонија во 18 часот во организација...

Мартин Попоски / 18 ноември, 2018 7:14

"Падна и АСНОМ! Е тогаш од вас ќе остане само она што во суштина отсекогаш сте биле – најдолни фашисти свежо конвертирани од титоисти во "демократи евро атлантисти"!"

Се огласи и режисерот Бојаџи, со порака до своите колеги за бришењето на АСНОМ

Македонскиот режисер, Јани Бојаџи, човекот чиј филм “Ругање со Христа” беше цензуриран од страна на Владата, и како...

Мирко Бачиќ / 5 ноември, 2018 9:04

Режисерот Јани Бојаџи со историска компарација го честиташе вчерашниот празник на ВМРО, Денот на македонската револуционерна борба, потсетувајќи на факти, морал и етика

Бојаџи: Има Крсто и Крсто, едниот е пример за морал и етика

Режисерот Јани Бојаџи, чие филмско остварување “Ругање со Христа” се соочи со гневот на актуелната власт, со историска...

Мартин Попоски / 24 октомври, 2018 9:26

Им порачувам по не знам кој пат. Јас сум партизанско дете! Во следната фаза и јас ќе преминам во партизанска борба! Сигурен сум дека нема да погрешам!

Екслузивно Јани Бојаџи: Доколку се повлечам и извинам, ми понудија светла иднина!

Уметничкиот свет сериозно се движи помеѓу реалноста и сонот, кој треба да се пресликаат во уметничко дело кое ќе ги задоволи...

Македонка Димкин / 15 октомври, 2018 23:32

Бојаџи на социјалните мрежи го пренесе коментарот на амбасадорот на Франција во Македонија за неговото уметничко дело "Ругање со Христа" кое за влакно се спаси од цензура

Францускиот амбасадор го гледаше “Ругање со Христа”, пофални зборови за режисерот

Францускиот амбасадор во Македонија, Кристиан Тимониер, синоќа имаше можност, премиерно да го погледне филмското остварување...

Мирко Бачиќ / 13:48

Претседател на Македонија, Ѓорге Иванов денес го прими режисерот Бојаџи, по што на официјалниот ФБ профил се постираше фотографија под која стои "Поддршка за Јани Бојаџи"

Претседателот Иванов со поддршка на режисерот Јани Бојаџи

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на својата официјална Фејсбук страница, јавно го поддржа режисерот Јани...

Мартин Попоски / 9 октомври, 2018 14:26