Јанчев важи за модерен човек и политичар, кој знае како да го заштити своето семејство од јавноста и ретко кога споделува моменти за својот приватен живот.

(ФОТО) Митко Јанчев дуваше свеќи – за првпат објави фотографии со семејството

Митко Јанчев, градоначалникот на Кавадарци, изминатиот период повторно стана актуелен во јавноста, откако ги повтори своите...

Сара Фемина / 6 ноември, 2020 7:19

Околу објавата на ОК ВМРО ДПМНЕ Кавадарци, дека членството не го поддржува Јанчев во намерата да бара оставка од Мицкоски, тој вели дека тоа е личен став на претседателот на партијата од Кавадарци, а не и на членството.

Митко Јанчев за ,,Фокус”: Ќе имаме протести, но онлајн, по консултација со д-р Караџоски и д-р Филипче!

Откако доцна синоќа соопшти дека во понеделник излегува на протест во Скопје, со цел оставка на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан...

Рејхан Бајрами / 28 октомври, 2020 13:37

Како што се наведува во соопштението, протестот е со една единствена цел, повикување за оставка на Христијан Мицковски.

Митко Јанчев повикува на протест во понеделник за оставка на Мицкоски

Митко Јанчев, претендент за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, повикува на мирен протест во понеделник во 12 часот пред седиштето...

Стојче Бушин / 7:15

Тој ден јас станав Потпретседател на ВМРО ДПМНЕ и со Вице Заев случајно бевме во ист хотел во Банско.

(ФОТО)Митко Јанчев и Вице Заев кројат заеднички бизниси во Банско?

Со Вице Заев немаме заеднички бизниси, вели Митко Јанчев во емисијата Во Центар со Васко Ефтов. Таа фотографија која се врти...

Перо Милчин / 26 октомври, 2020 5:41

Дај боже сите да бидеме како Зоран Заев и да бидеме сите флексибилни и да можеме да работиме – порача Јанчев.

Митко Јанчев: „Дај Боже да сме сите како Зоран Заев, државата ќе ни стане Швајцарија“

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, избран како кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, на трибина зборуваше за тоа каков лидер сака...

Стојче Бушин / 26 септември, 2020 12:59

Постојат повеќе видови на преземања коишто ги познава современото корпоративно управување. За разлика од корпоративниот свет, во науката за политиката и политичката пракса статусот/функцијата во демократските земји се здобива преку демократски методи. ’ вели Муцински...

Муцунски до Јанчев: ВМРО-ДПМНЕ не е акционерско друштво за да се преземе

По вчерашното интервју на Митко Јанчев за Фокус каде исттакна дека ќе ја превземе ВМРО-ДПМНЕ, се огласи и меѓународниот секретар...

Катерина Крстиќ / 1 август, 2020 11:41

Јас водам квалитетен и прогресивен град, граѓаните знаат да препознаат добри политики. Неговото потценување е потврда за неговата неспособност како лидер на најмоќната опозициска партија во Северна Македонија вели Јанчев.

Митко Јанчев за Фокус: Го преземам ВМРО- ДПМНЕ!

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју...

Катерина Крстиќ / 9:38

Според Јанчев, постои дел од членството на ВМРО-ДПМНЕ што е пасивно и ова е показател дека е потребна нова политичка опција во десницата вели Јанчев.

Митко Јанчев: „Многу членови на ВМРО-ДПМНЕ се пасивни, но има и луѓе кои се способни и квалитетни„

Народот е огорчен од партиите. СДСМ остави впечаток дека има лидер и премиер во името на Зоран Заев којшто донесе голем чекор...

Перо Милчин / 6 октомври, 2019 15:42